Szerző Téma: Illatok  (Megtekintve 86392 alkalommal)

Nem elérhető saxon

• Törzstag
Re:Illatok
« Válasz #210 Dátum: 2018. Május 13. - 18:00:49 »
Múlt héten Firenzében jártam - nagyon limitált csomagmennyiséggel, úgyhogy csak szagolgattam, ill. fényképeztem:

https://photos.app.goo.gl/ZO6KJVfXfGPMLJzv2

:o

Nem elérhető Jenobence

• Új tag
  • *
« Válasz #211 Dátum: 2022. Február 09. - 20:56:01 »
Érdekes ez a téma, de sajnos nem túl friss a legutóbbi bejegyzés itt sem.

Nálam az évek előrehaladtával az aktuálisan használt illatok is változnak, de van négy, ami körforgásba került.

Ralph Lauren - Polo Green (Classic)
Lacoste - Booster

valamint
Cartier - Pasha
Yves Saint Laurent - M7

Ezek a felsorolt kombinációban mennek felváltva, nagyjából néhány évig az egyik duó, aztán a másik.
Elképzelhető, hogy jön új kedvenc és beáll a sorba, de a fentiek bérelt helye lassan évtizedekben mérhető.

Nem elérhető bgakos

• Törzstag
  • 7/8"-os kést keresek
« Válasz #212 Dátum: 2022. Február 10. - 21:52:17 »
Nálam az Azzarok uralják a terepet (5-6 félét használok belőlük), mellette néha a Tsar is szerepet kap, illetve még a Cacharel (plusz egy kis Calvin Klein Eternity).
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

• Törzstag
  • 7/8"-os kést keresek
« Válasz #213 Dátum: 2022. Október 20. - 18:40:02 »
Sehol nem találok Tsar EdT-t, van esetleg ötletetek, hogy honnan lehetne beszerezni?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Takuun

• Törzstag
« Válasz #214 Dátum: 2022. November 09. - 13:09:56 »
Elég drágák lettek manapság a parfümök, például az Armani Profumo EDP 75ml eddig 18-22 eFt között mozgott, most meg 35-38 között  :censored: Szóval elkezdtem alternatíváknak utána nézni és akkor futottam bele, hogy külföldön egyre több parfüm gyűjtő kezdett el az arab parfümök felé fordulni. Arról nem is beszélve, hogy például a Profumo-nál maradva, a 2020-ban gyártottak még mágneses kupakkal voltak ellátva és sokkal erősebb, tartósabb illatuk volt, mint a későbbi kiadásoknak, ráadásul a 2020 előtti kiadások még brutálisabbak voltak. 

Van valakinek tapasztalata az arab parfümvilággal? Lattafa, Armaf mond valakinek valamit?
Úgy látom kezdenek itthon is elterjedni, ráadásul töredék áron kínálnak brutális tartósságot, hatósugarat. Több esetben neves gyártók termékeit utánozzák le, egészen jó hatásfokkal a leírások alapján.

Lattafa Qaa'ed parfümöt próbálom első körben. Tegnap 16h körül fújtam be magam, 1-1 fújás tarkóra és mellkasra, másnap reggel 6-kor még éreztem magamon (este fürödtem). Unisex illatnak írják, de leszáradás után inkább nőiesnek mondanám, bár hőmérséklettől függően, többször férfi illatként csapja meg az orrom. Sajnos a kovid nagyon szétcseszte az orrom, így az illatról nehezen tudnék nyilatkozni, főleg úgy, hogy este mikor hazamentem asszony teljesen másnak érezte az illatot mint én. Édes, különleges illat, tegnap a céges konyhában 3 kolléga szúrta ki rajtam és kérdezték mi ez a finom illat?

Szerk.: Na megvan! Végre beugrott, hogy mi nem tetszik a Lattafa Qaa'ed leszáradásában. Hát a szantál, ami vaníliával van megerősítve. Nekem kollégám Lidl-is arcszeszét juttatja eszembe, asszem Cien X-Bolt, ami ha jó emlékszem Hugo Boss - Boss Botled utánzat. Hányok tőle 🙁 De úgy látom másoknak nagy kedvence.

Következő illatom a Bade'e Al Oud Oud for Glory lesz, állítólag abból is elég 3 fújás, mely egész napra kitart. 
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető hoper

• Törzstag
« Válasz #215 Dátum: 2022. November 09. - 19:49:14 »
Avonos ismerőstől van utánzat, ami hajaz az arab parfümvilágra, nem olyan rossz, viszont nekem már tömény kicsit néha, öcsém szokta mondani hogy mi ez a szörnyen büdös, amit magamra fújtam. Aztán nyílván jobb mondjuk eredeti Black Afgano, egy Shagaf Oud vagy bármilyen Oud, de ezek is agresszív tömény illatok, annyira nem az én világom. Ezekhez kell egy bizonyos személyiség is, akiknek jól áll!
HP

Nem elérhető slmarker

• Új tag
  • *
« Válasz #216 Dátum: 2022. November 09. - 20:46:16 »
Avon Premiere Luxe Oud for him lehet ez, érdekes, alkalmi illatnak kiváló. Már kivezették, nem kapható.

Nem elérhető hoper

• Törzstag
« Válasz #217 Dátum: 2022. November 09. - 20:50:20 »
Az is az volt, illetve az Absolute By Elite és társaiba is csempésztek egy kis Oud vonalat.
HP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici