Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 859894 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #7845 Dátum: 2014. Február 25. - 21:54:21 »
ebben az árfekvésben én is valami egyszerű Kershaw-t vagy Byrd-öt vagy Opinelt vagy ... vagy végülis valami megbízhatóbb fajta kínait is akár. Például:
Kershaw Oso Sweet
Byrd-öt hirtelenjében nem is tudom hol érdemes itthon venni.
Esetleg egykezes svájcibicska is szóba jöhet: http://www.mall.hu/kemping-kesek/victorinox-military
Jelenleg az összes Byrd egy tizes az Extrametalnal.

Ha kínai bicska akkor a dx.com, wallbuys, fasttech. Ezek piszok olcsók.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #7846 Dátum: 2014. Február 25. - 23:56:58 »
no pont az extrametálra nem gondoltam  :jajne:
pl a crow szerintem nagyon jó bicska:


de méginkább feketében (nekem ilyen van, csak félfogazottban):

... a nyúlon túl?

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kávézó
« Válasz #7847 Dátum: 2014. Február 26. - 13:09:34 »
Egy ismerősnek segítenék a tanulásban, lehetséges hozzáférni az alábbi szabványokhoz, amit én láttam, az mind fizetős, én ezt nem is tudtam?

-MSZ EN 571-2
-MSZ EN 473
-MSZ EN ISO 3452-2
-EN 1020028
-ISO 3059

Én nem vagyok járatos az effélékben!

Sheffield-England

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #7848 Dátum: 2014. Február 26. - 14:28:31 »
Urak, mi a buntetesi tetele egy 8 cm feletti pengeju kesnek/bicskanak kozteruleti viseles eseten? Elkobzas? Penzbunti? Ha igen, mennyi?
Koszonom.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #7849 Dátum: 2014. Február 26. - 14:41:21 »
Urak, mi a buntetesi tetele egy 8 cm feletti pengeju kesnek/bicskanak kozteruleti viseles eseten? Elkobzas? Penzbunti? Ha igen, mennyi?
Koszonom.

Tiltott fegyverviselés is vadpomt lehet, ha az eljaró rendőrt rossz kedvében találod, de pl. nekem volt, hogy tegye be a taskaba a zsebéből! Tanáccsal elengettek.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Kávézó
« Válasz #7850 Dátum: 2014. Február 26. - 14:45:41 »
Szabálysértés. A kést elveheti, feljelentés is lehet a vége. Ennek a mértéke tízezres nagyságrendű lehet (rosszabb esetben akár 100.000 fölé is mehet...).
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #7851 Dátum: 2014. Február 26. - 14:51:04 »
Ha nem hordja az ember látható helyen, akkor szerintem nincs para. Legalábbis nem is tudom mikor hallottam olyat, h ok nélkül megállítottak megmotoztak valakit

Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #7852 Dátum: 2014. Február 26. - 14:51:24 »
Lehet h ez nekem nem eri meg. Taskaban szepen elrakva hordhato, zsebbe meg akkor nem kell a 86 mm. Koszi.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #7853 Dátum: 2014. Február 26. - 14:52:30 »
Ráadásul örök harc megy honnan kell mérni.
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Kávézó
« Válasz #7854 Dátum: 2014. Február 26. - 14:53:22 »
Igazoltatás alkalmával megnézhetnek táskát, benézhetnek csomagtartóba, stb. Ha erre van kiélezve az akció, akkor előfordulhat :\
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #7855 Dátum: 2014. Február 26. - 14:56:43 »
Ha nem hordja az ember látható helyen, akkor szerintem nincs para. Legalábbis nem is tudom mikor hallottam olyat, h ok nélkül megállítottak megmotoztak valakit
persze, igazad van, 17 eves korom ota hordok bicskat a zsebemben, soha de soha nem erdekelt senkit. Csak ha mar egyszer szabalyt akarnek serteni, jo lenne tudni a buntitetelt is.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kávézó
« Válasz #7856 Dátum: 2014. Február 26. - 14:57:13 »
Egy ismerősnek segítenék a tanulásban, lehetséges hozzáférni az alábbi szabványokhoz, amit én láttam, az mind fizetős, én ezt nem is tudtam?

-MSZ EN 571-2
-MSZ EN 473
-MSZ EN ISO 3452-2
-EN 1020028
-ISO 3059

Én nem vagyok járatos az effélékben!

Nem szeretném mellőzni a késelést, csak jó lenne, ha valaki szabványügyileg is tudna hozzászólni.  :peace:
Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kávézó
« Válasz #7857 Dátum: 2014. Február 26. - 14:59:10 »
Ha nem hordja az ember látható helyen, akkor szerintem nincs para. Legalábbis nem is tudom mikor hallottam olyat, h ok nélkül megállítottak megmotoztak valakit
persze, igazad van, 17 eves korom ota hordok bicskat a zsebemben, soha de soha nem erdekelt senkit. Csak ha mar egyszer szabalyt akarnek serteni, jo lenne tudni a buntitetelt is.

...én is hordtam, csak a parlamenti látogatás előtt ki kellett volna rakni!  :whoops:  Juj, de nagyon közre fogtak a "szekrény Komák"  :jajne:
Sheffield-England

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #7858 Dátum: 2014. Február 26. - 15:07:33 »
Es mi lett a vege?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #7859 Dátum: 2014. Február 26. - 15:09:07 »
Egy ismerősnek segítenék a tanulásban, lehetséges hozzáférni az alábbi szabványokhoz, amit én láttam, az mind fizetős, én ezt nem is tudtam?

-MSZ EN 571-2
-MSZ EN 473
-MSZ EN ISO 3452-2
-EN 1020028
-ISO 3059

Én nem vagyok járatos az effélékben!

Nem szeretném mellőzni a késelést, csak jó lenne, ha valaki szabványügyileg is tudna hozzászólni.  :peace:
Amennyire én tudom ez fizetős lesz, legalábbis egyszer kellett egy ISO és azért fizettünk. Szerintem ha valamiből alapból a fizetőst találod meg, akkor azt legálisan csak fizetősen kapod meg. Járható út ha találsz vkit akinek van egy keret-előfizetése, és leszedi neked. Egyes ISO szabványokat (pl programozási nyelveket) eleve létező specifikációk alapján írnak ("Publicly Available Specification"), akkor az kb ugyanaz mint amit online megtalálsz ingyen, de nem tudom a te esetedben mi esik ide.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici