Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 492061 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #2505 Dátum: 2014. Május 13. - 21:48:39 »
Adtam a büdös krémnek több vizet, így valóban nem tapadt, de az a baj, h még egy tényezőt változtattam, mert adtam hozzá ilyen arcolajat a képlethez. De úgy vettem észre, h ez még több vizet elviselt volna. Na majd csütörtökön ismét megpróbáljuk még több vízzel, nulla olajjal.
Az arko szappan is büdös, vagy csak ez a krém? :)
(szerintem)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #2506 Dátum: 2014. Május 13. - 21:58:45 »
A szappan is büdi  :fetreng:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2507 Dátum: 2014. Május 14. - 05:13:38 »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #2508 Dátum: 2014. Május 14. - 09:31:51 »
Az Arko szappant itt sokan szeretik, és működése szerintem is nagyon rendben van. Szaga azonban alaposan megosztja a közösséget, és be kell vallanom, én is a "csodálom, ámde nem szeretem" kategóriába sorolom, szűkebb környezetem pedig egyértelműen ellenszenvesnek találta.
Megjelent azonban a bestshave.net-en és több ebayes eladónál is több egyéb török szappanmárka. A Blueness nevűt kaptam meg nemrég egy ebayestől.
A szappan kinézetre és működésre tökéletesen megegyezik az Arko-val, viszont az illata egy szerintem kellemes, bár talán kissé "mű" férfiparfüm, erőteljes, de korántsem olyan mindent átható, mint az Arko-é.
Egyetlen bánat a csomagolása: egy pici papírdobozban jön, magát a szappanrudat viszont csak egy vékony színes műanyag "papírfólia" borítja, így kezelése kissé nehézkes.
Ára teljesen baráti, de egyelőre az itthoni török boltban nem láttam, úgyhogy csak online szerezhető be.
Hasonló márka még, ami Arko-működésű, de nem Arko-szagú a külföldi fórumok közönsége szerint, a Camelot (hogy Artúr királynak mi köze a törökökhöz, nem tudom), a Derby rúdszappan, valamint a tégelyes Füme (kétféle illatban). Van még a Tweex is, de az a badger and blade fórum szerint még durvább szagú, mint az Arko...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2509 Dátum: 2014. Május 14. - 10:13:01 »
Én csak azt nem értem hogy ha valaki külföldről rendel, eleve rászánja a postaköltséget + várakozást, akkor miért pont a kifejezett low-end szappanok után indul el szegényebb országokból. Van legalább 100 olyan szappan+krém, amit sokan jónak tartanak, minőségi anyagokból, ezekhez se elég egy élet, akkor miért jó rendelni filléres szappant az ottani árához képest 5x annyi postaköltségért?

Az más amikor az ember helyben belebotlik és megveszi az Arkot párszáz forintért és örül neki hogy tök olcsó volt, de a netes rendelés nem fér a fejembe. Bocs, elfogadom hogy mindenki mást értékel, csak egyszerűen nem értem ebben mi a buli.

Nem elérhető G54

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Szappan, krém
« Válasz #2510 Dátum: 2014. Május 14. - 10:23:15 »

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Szappan, krém
« Válasz #2511 Dátum: 2014. Május 14. - 12:48:56 »
lehet, hogy lesz itt is érdekesség számunkra:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746245778730435&set=a.227718330583185.56226.214186225269729&type=1&theater

ha már Portugália, az Antiga Barbearia de Bairro termékeket próbálta már valaki? Engem megvettek a fadobozos prezentációval   :futyul:

http://www.theportugalonlineshop.com/index.php?route=product/shoppica&path=20&man_id=41

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #2512 Dátum: 2014. Május 14. - 13:39:34 »
lehet, hogy lesz itt is érdekesség számunkra:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746245778730435&set=a.227718330583185.56226.214186225269729&type=1&theater
ha már Portugália, az Antiga Barbearia de Bairro termékeket próbálta már valaki? Engem megvettek a fadobozos prezentációval   :futyul:
http://www.theportugalonlineshop.com/index.php?route=product/shoppica&path=20&man_id=41
Az Elad topicban pont most kelt el egy. Talán Venihez került asszem.
(szerintem)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Szappan, krém
« Válasz #2513 Dátum: 2014. Május 14. - 15:30:29 »
Úgy van. Erős szaga van...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #2514 Dátum: 2014. Május 14. - 15:58:46 »
(szerintem)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #2515 Dátum: 2014. Május 15. - 15:36:17 »
Én csak azt nem értem hogy ha valaki külföldről rendel, eleve rászánja a postaköltséget + várakozást, akkor miért pont a kifejezett low-end szappanok után indul el szegényebb országokból. Van legalább 100 olyan szappan+krém, amit sokan jónak tartanak, minőségi anyagokból, ezekhez se elég egy élet, akkor miért jó rendelni filléres szappant az ottani árához képest 5x annyi postaköltségért?

Az más amikor az ember helyben belebotlik és megveszi az Arkot párszáz forintért és örül neki hogy tök olcsó volt, de a netes rendelés nem fér a fejembe. Bocs, elfogadom hogy mindenki mást értékel, csak egyszerűen nem értem ebben mi a buli.

Természetesen nagyobb rendelés részeként érdemes az ilyet csak eljátszani, magában 1 rúd szappant én se rendelnék. Viszont azok közé tartozom, akik szerint alapvetően a low-end - high-end-nek nevezett cuccok között általában nincs olyan falhozcsapós különbség, akkora legalábbis, ami az árkülönbséget indokolná, pláne nincs. Nálam 1-1 termék (krém vagy szappan) kipróbálásánál tehát sokadrangú szempont, hogy high/low end. A lényeg a működés, és ebből nálam kb. 3 kategória van:

- kiváló működés, valami "plussz" van benne - stabil hab, érezhető ápoló hatás, borotva optimális siklatása-fékezése
- tisztességes működés, "plussz" nincs benne - stabil hab, borotva elfogadható siklatása-fékezése
- rossz működés: valami olyan fatális hiba van a cuccban, mely a borotválkozás élményét jelentősen rontja, vagy akár már puszta funkciójában is akadályozza (irritál, instabil hab, nem tetsző illat, szárít, túlságosan zsírosít stb.)

Tapasztalatom szerint meglehetősen laza a korreláció a termék high/low end volta, és a fenti kategóriákban történő elhelyezkedése között...  :nemtom:
Vagy anyagiakra lefordítva: "érzésre" nálam nem jelent akkora különbséget, hogy mondjuk 4-5 dollárért, vagy 10-15 dollárért veszek egy kb. ugyanannyi borotválkozásra elég, és az 1. vagy 2. kategóriába tartozó cuccot. Annál nagyobb azonban a csalódás, ha 10-15 dollárért kell csalódnom.  :evil: (szerencsére a fórum, és a talik segítségével az ilyeneket könnyű elkerülni).

Lassan véget fog érni amúgy a próbálgatós időszakom (bár ezen a fórumon ilyet kijelenteni...  :crazy: :futyul:), terveim szerint lehorgonyzok majd egy nagyon-low-end, de jó, és egy drágább, de kiváló cuccnál.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #2516 Dátum: 2014. Május 15. - 15:38:01 »
Miszerint?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #2517 Dátum: 2014. Május 15. - 16:45:43 »
Én csak azt nem értem hogy ha valaki külföldről rendel, eleve rászánja a postaköltséget + várakozást, akkor miért pont a kifejezett low-end szappanok után indul el szegényebb országokból. Van legalább 100 olyan szappan+krém, amit sokan jónak tartanak, minőségi anyagokból, ezekhez se elég egy élet, akkor miért jó rendelni filléres szappant az ottani árához képest 5x annyi postaköltségért?

Az más amikor az ember helyben belebotlik és megveszi az Arkot párszáz forintért és örül neki hogy tök olcsó volt, de a netes rendelés nem fér a fejembe. Bocs, elfogadom hogy mindenki mást értékel, csak egyszerűen nem értem ebben mi a buli.

Most mit mondjak! A Yuma borotvámat Liverpoolból hozattam. Szinte többe került a posta, mint a vas. :) Egyszerűen ki szerettem volna próbálni, mit tud. Ilyenkor nem szoktam mérlegelni nagyon, ha nem aranyáron adják, akkor megveszem. De vettem Gillette OT-t is így, Németalföldről.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #2518 Dátum: 2014. Május 16. - 14:15:56 »
Miszerint?

Low-end tekintetében valami török szappan (ld. fent), vagy az itthon offline kapható Denim / Palmolive / Figaró ? lehet a nyerő (leginkább a Denim), még az Amigo-t kéne kipróbálnom.

"High-end"-ben egyelőre a Nanny's Silly Soap nyer, de adok még egy dobást a Kell's-nek, és még a Mama Bear's-t szeretném kipróbálni, utóbbi kettőnek előnye, hogy stick is van belőlük - ja igen, újabban kedvenc habosítási módom, még a Monsavont is kiszedem a tartójából, és úgy dörzsölöm be vele a képem, pedig az nem rúd.

Örök tartaléknak meg az olasz lágyszappanok maradnak.


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #2519 Dátum: 2014. Május 16. - 14:34:04 »
Köszi!

A szappan arcra dörzsölése nálam is nyerő, főleg, amióta Feri bejegyzése fölszabadított a nagy szappanok e tekintetben történő fölhasználásától való ódzkodásom alól.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici