Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 146650 alkalommal)

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Módszerek, technika
« Válasz #45 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 17:10:29 »
a két és több pengés megoldásoknál pont az a probléma amivel büszkén hirdetik őket: az első penge kiemeli a szőrszálat, így a második a gyökérhez még közelebb tudja azt elvágni -> máris kész a jó kis szőrbenövés  :borosta:

Mechanikailag mindenképpen érdekes, WTG iránynál elvileg pont lefelé kellene nyomnia, XTG-nél ugye oldalra, max. ATG iránynál lehetne ez igaz, viszont a a pengék nem érnek össze, tehát a szőrszál némileg visszahúzódik, mégha ki is emelte a penge.

Van valakinek a különböző gyártók/fórumok/hitek sugallta képen kívül saját, tapasztalata. Nekem a 2 ill. 3 pengés patronos Gillette fejektől sem volt benövésem, és az arcomat is pontosan annyira irritálta, ha ATG-ben húztam, mint most a LORD L6 a Super Chrome pengével. Az irritálást úgy (m)értem, hogy ATG borotválkozás után 4 napig nem sikerült fájdalom és irritációmentesen megborotválkoznom WTG irányban sem.

Kíváncsi vagyok a többiek véleményére, tapasztalatára is.

Nekem az eldobható 2 pengés gillette-től mindig ugyanazon a helyen, jobb oldalt az állam alatt volt szőrbenövés. A biztonságival ez elmúlt. Aztán, ahogy most próbálok alaposabban borotválkozni, és mindenféle irányban vágom, a 2. alkalommal lett egyszerre 2 a nyakamon, az ádámcsutkánál. Azóta ott nem húzogatom annyira és elmúlt. Az alaposabb borotválkozás jobban irritálja a bőröm, de ettől még tudnék naponta borotválkozni, nem akkora probléma, csak frissen érzem, de nem szoktam.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #46 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 18:01:18 »
Képzeljétek el a pengéket, ahogy végigsöpörnek a bőrötökön. Ezek a pengék nem fűnyírók! tehát nem a szőr anyagának ellenállásának hatására vágják el szőrt ( ahhoz a mozdulat miatt túl lassú), hanem elöszőr beleakadnak, elhajtják majd ráhajtják a bőrre és amikor itt elég ellenállásba ütköznek csak akkor vágják el. Ezért tökéletesen a bőr vonalába, illetve a szőrszálra merőlegesen nem is lehet borotválni. ( Pl. egyes géppel borotválkozóknak sötétebb vagy "szürkébb" az arcszínük, mivel a körkések úgy viselkednek mint a fűnyíró és nagyobb felületű szőrt hagynak látszódni.)  A többpengéseknél ugyanez a helyzet, azonban ez a beleakadás avval is jár, hogy többször kiemeli a pórusból a szőrt és a második illetve a további pengék ebben az állapotukban vágják el ( ugyanúgy elhajtva ) ami marad az akár egy injekciótűhöz hasonlítható csúcs. Nemcsak a benövés miatt érdekes ez, hanem mivel egy idő után a kirángatott szőr visszahúzódik a pórusba teret ad mindenféle bacinak a bejutáshoz, illetve ebben az "ékben" tudnak jól megbújni. A töbpengéseknél figyelembe lehet még azt is venni, hogy a  hagymáknak sem tesz túl jót, ha sokat vannak birizgálva... Még egy szempont ami miatt a DE korrektebb. Az eldobhatóknál, rendszerkészülékeknél a legoptimálisabb szöget próbálják belőni a tervezőasztalon. Itt rengeteg szempont van, egyet említve pl. a felfüggesztett pengéket, ezeket élesebb szögben lehet rögzíteni, hiszen, ha megakadnának az élpontokon, még mindig van automatikus korrekció, máskor viszont ez egy hátrány, ha pl. nehezen tudnának beleakadni a szőrbe. A DE-nél viszont akkora a felhasználó mozgástere, hogy ráérzéssel tudja a számára legmegfelelőbb pengét és szöget "beállítani", mindent amit egyébként a tervezőasztalon egy változtathatalan rendszerbe zsugorítanak. Autós szakzsargonnal "akkor rakod vissza kettesbe" amikor csak akarod, ez nem egy automata váltó. Persze akik nem tudnak vezetni, jobb nekik az automata és végül is erről szól a modern borotválkozás marketingje.
   

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerek, technika
« Válasz #47 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 23:27:50 »
A többpengéseknél ugyanez a helyzet, azonban ez a beleakadás avval is jár, hogy többször kiemeli a pórusból a szőrt és a második illetve a további pengék ebben az állapotukban vágják el

lásd itt 0:16 és 0:20 között:
http://www.youtube.com/watch?v=9A4EnXp5TBw

egyébként nekem régebben a Gilette 2 és 3 pengés borotváimmal nem a szőrbenövési hanem a fertőződési problémáim voltak: apró pattanások tömege másnap. Menetrendszerűen.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #48 Dátum: 2010. Szeptember 30. - 08:41:32 »
A többpengéseknél ugyanez a helyzet, azonban ez a beleakadás avval is jár, hogy többször kiemeli a pórusból a szőrt és a második illetve a további pengék ebben az állapotukban vágják el

lásd itt 0:16 és 0:20 között:
http://www.youtube.com/watch?v=9A4EnXp5TBw

egyébként nekem régebben a Gilette 2 és 3 pengés borotváimmal nem a szőrbenövési hanem a fertőződési problémáim voltak: apró pattanások tömege másnap. Menetrendszerűen.

Ha legalább nem pengetárstól hallanám... Valyon miért hinnék el bármit is annak a cégnek, aki el akar adni valamit nekem, sőt nem csak a hasznosságáról akar meggyőzni, hanem érzelmi síkon támad, hogy ettől én is vadászrepülőpilóta, híres focisztár, stb... leszek.

Ha bőrgyógyász, vagy neadjisten kutató fizikus mondja, mérési jegyzőkönyvekkel alátámasztva, na akkor igen.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #49 Dátum: 2010. Szeptember 30. - 11:31:06 »
SicTransit- azért a többkéses borotváknak is megvan a maguk létjogosultsága, hiszen a legtöbb ember bőre/szőre bírja, a borotválkozás gyorsabb, kényelmesebb, sőt látszatra talán jobb eredményt is ad. A mérhető különbség a nagy átlagot tekintve a DE-vel illetve az egyéb egykéses megoldásokhoz viszonyítva nagyon minimális. A legtöbb embert nem is érdekli az egész borotválkozás téma, egy a sok közül, a napi megoldandó feladatok közül, gyorsan túl akarnak esni a procedúrán és ez is érthető. Szerintem a Gillette-nek a reklámja teljesen tényszerű és jó. 

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Módszerek, technika
« Válasz #50 Dátum: 2010. Október 01. - 21:40:58 »
Kaptam egy pamacsot. Kínai butterfly márkájú, de borznak néz ki, és már ránézésre is jobbnak tűnt mint az eddigi magyar legolcsóbb disznósörte. A habozás egész másképp zajlott. Eddig a tálkában kevertem bőszen a krémet, míg hab formája nem lett, és onnan adagoltam az arcomra. Ezzel meg hiába kevertem, mert a pamacs felszívta az egészet, és csak az arcomon tudtam vele habot kreálni. Eddig nem is értettem az itteni hozzászólásokban, hogy hogy lehet az arcon habot keverni, ezek szerint pamacsfüggő. Viszont amikor megkaptam még pamacsformája volt, bár már használt. Az első használatom után viszont úgy néz ki, mint a másik pamacsom, mint egy wc kefe, össze-vissza állnak a sörték. Nem kéne annyira kimosni? Mert mosás előtt még egyfelé tartottak a szőrök. Vagy hogy lehet megtartani a formáját?
Egyébként nem törekedtem tökéletes simaságra, és csak kétszer húztam le, és nem mindenféle irányban, hanem egyszer szörmentén, aztán csak érzésre, ahogy a legkönnyebb volt eltávolítani a szőrt, és teljesen irritációmentes lett így a borotválkozás, azt hiszem maradok ennél a módszernél. Akármilyen simára húzom, úgyis kinő megint másnapra  :crazy:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #51 Dátum: 2010. Október 01. - 23:58:25 »
Ha a használat után wckefe szerű lesz a pamacs, az arra utal, hogy túlságosan durván róttad a körőket, majd nincs rendesen kiöblítve, kifésűlve és kiszárítva. A nagyon alapos kiöblítés, kifésülés ( a nagyon kesze-kusza esetben akár pl. hajbalzsammal) és sörtékkel lefelé lógatás teljes száradásig viszont fog segíteni, ha nem akkor pedig meg vannak törve(vagy tekeredve) a szálak és annak a pamacsnak gyakorlatilag annyi, de ezt nehéz elképzelni, -ahogy írod- egy használat után. A kínai borz is egy külön fajta (vajon mekkora borz? ;D) az én pamacsom is kínai és ráadásul írásos esküt tettek a dobozán, hogy borzszőr, azonban szerintem valami kihipózott kutya vagy pónilószőr, de éppen lehet akár borz is, mindenesetre én elvagyok vele már jó ideje, még nem hullott szét. Ha nem tudod gatyába szedni, akkor sajnos az annyi volt...   

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Módszerek, technika
« Válasz #52 Dátum: 2010. Október 02. - 05:33:26 »
Utoljára kb 20 éve fésülködtem, hajbalzsamot meg talán még sose használtam, ezért ilyesmi eszembe se jutott a pamaccsal kapcsolatban  ;D De fésülés után tényleg jobban néz ki  :borz1:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #53 Dátum: 2010. Október 02. - 06:21:35 »
Utoljára kb 20 éve fésülködtem, hajbalzsamot meg talán még sose használtam, ezért ilyesmi eszembe se jutott a pamaccsal kapcsolatban  ;D De fésülés után tényleg jobban néz ki  :borz1:
Hát ez még nekem sem jutott soha eszembe...már érdemes volt ma felkelnem..és jól megborotválkoznom...és egy fésűt keresnem! :D
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Módszerek, technika
« Válasz #54 Dátum: 2010. Október 02. - 07:13:11 »
A kínai borz is egy külön fajta (vajon mekkora borz? ;D) az én pamacsom is kínai és ráadásul írásos esküt tettek a dobozán, hogy borzszőr, azonban szerintem valami kihipózott kutya vagy pónilószőr, de éppen lehet akár borz is, mindenesetre én elvagyok vele már jó ideje, még nem hullott szét.


Tőlem lehet bukott angyalok szempilláiból is, csak ne szúrjon, és lehessen vele habot kavarni ;)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Módszerek, technika
« Válasz #55 Dátum: 2010. Október 02. - 15:44:52 »
Ez komoly,h fésülni kéne a pamacsot?

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Módszerek, technika
« Válasz #56 Dátum: 2010. Október 02. - 15:59:17 »
Ez komoly,h fésülni kéne a pamacsot?

Lehet, hogy varrok neki szoknyácskát is  ;D

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #57 Dátum: 2010. Október 02. - 16:46:23 »
Ez komoly,h fésülni kéne a pamacsot?
Én megfogadtam Penge tanácsát, van egy kb. 1 éve Müllerben vásárolt sörte pamacsom, egész jól helyrerázódott egy kis fésülés után.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #58 Dátum: 2010. Október 02. - 20:57:14 »
Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy olyan kis "kócos" a pamacs, gondoltam majd hétvégén átböngészem a fórumot hogy szoktátok -e fésülni. :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Módszerek, technika
« Válasz #59 Dátum: 2010. Október 13. - 11:37:34 »
A napokban azon agyaltam,hogy vajon az Edrose-tól kapott és "kíméletességéről ismert" Lord L6 -os készüléken lehetne e vadítani kicsit,hogy ne hajlítsa be annyira a pengét,hanem hagyja jobban kiállni a tartólap síkjából, némi agresszívebb hatás érdekében :evil:
Korábban úgy kísérleteztem,hogy a nyelét nem csavartam vagy szorítottam rá teljesen,de akkor meg a fej nem állt olyan stabilan a helyén...
Végül tegnap megvilágosodásom támadt,és a fedlapból kiálló 2 rögzítőbütyök köré -mintegy összekötve azokat-egy sima befőttesgumit tettem és megszületett az új Lord L6 Adjustable Turbo készülékem ;D,amely nagyon szépen működik, jóval sercegősebben hasítja a szőrszálakat :borotva: Ráadásul tudom állítani az erősségét anélkül,hogy a fej lötyögőssé válna.

Most már a szabadalmaztatáson gondolkodom ;D,de itt fórumon belül csak közzétettem a know how-t...tőletek nem kérek jogdíjat :crazy: ;D ;D ;D ;D

Képek itt:
http://picasaweb.google.hu/KalmarJ/Kodaklord#5527638402278343010
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 16. - 14:40:44 írta Csubakka »
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici