Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 210511 alkalommal)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Lord
« Válasz #60 Dátum: 2010. Július 25. - 12:32:31 »
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Lord
« Válasz #61 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 14:26:01 »
Érdemes a Lord L6 helyett egy EJ 89-et venni, ha a funkcionalitás felől közelítjük meg a témát?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Lord
« Válasz #62 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 18:15:35 »
Érdemes a Lord L6 helyett egy EJ 89-et venni, ha a funkcionalitás felől közelítjük meg a témát?

Nem ismerem a Lord6-ot, de az EJ89 ar-ertek es teljesitmeny viszonylatban is a ma elerheto legjobb borotva velemenyem szerint. Elso osztalyu a kivitele, sokkal jobb, mint a Merkurok, ezenkivul a fej kikepzese is egyedulalloan jol eltalalt, rendkivul alaposan borotval, de kimeletes a borhoz.

Hogy mennyivel nyujt tobbet, mint mas borotva? Hat szigoruan nezzuk semmivel, mindegyik elvegzi a dolgat, eltavolitja a szort.  :evil:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #63 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 19:14:02 »
Igazából a 3 részeseknél csak a behelyezett penge éle és a fedlap közötti x,y,z távolságban, illetve a penge élének a bőr síkjához mért dőlésszöge lehet különbség ( Itt a penge élgeometriája is számít). Ha még finomítok a kérdésen különbségen az x nem annyira számít , az y és z pedig ezeknél a készülékeknél nagyjából egyforma. A dőlésszög is csak olyan mértékben tér el a készülékek közt, hogy az egyrészt manuálisan igazítható borotválkozás közben, illetve szubjektíven a gyártó melyik "célcsoportot" látta izgatóbbnak, a pontvérzéseseket, vagy az irritációra hajlamosabbakat, :-) de ez is minden működő márkánál +- az optimális. És mindezek után nem mindegy, hogy milyen pengét raksz bele, az egy újabb tényező, ami funkcióját nézve boríthatja a tervet...

cotag- az L6 ugyanúgy merkur fej, mint az Edvin89 mondhatnám ugyanaz.   

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Lord
« Válasz #64 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 20:02:39 »
Érdemes a Lord L6 helyett egy EJ 89-et venni, ha a funkcionalitás felől közelítjük meg a témát?

Nem szeretném, hogy úgy tűnjön, hogy hazabeszélek, de ha csak a funkcionalitás felől közelítjük meg a témát, akkor nem érdemes Lord L6 helyett EJ 89-et venni. Onnantól, hogy a Lord L6 is tiszta fém (igaz, a nyele alu), ami mégiscsak egy fontos szint a belépőkategóriás DE borotváknál, egy EJ csak esztétikumában, kivitelezési minőségében ad többet. Próbáltam EJ-t is, Lordot is, tudom.
Ugyanakkor ez olyan műfaj, ahol az utóbbi két tényező igenis nagyon sokat számít. Már egy EJ 89 sem annyira drága, hogy ha igényesebb dologra vágyik az ember, akkor ne izzadja ki magából az árát.
Magadat azonban te ismered, azt, hogy neked mi mennyire számít, számít, csak te tudhatod.

Mondjuk a helyedben én vennék mindkettőből, az a legjobb móka.   :crazy:

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Lord
« Válasz #65 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 23:47:48 »
Udvozlok mindenkit! Uj forum-tag vagyok Nagyvaradol. Nem tudom mennyire ellatott a magyarorszagi DE borotva piac, de itt romaniaban Junjie kinai DE borotvakon kivul semmit sem lehet kapni .Egyetlen internetes portalt talaltam ahol Muhle borotvakat lehet vasarolni , rogton renndeltem is egy R89-est. A Junjie-rol annyit hogy esetleg eret lehet vele vagni, szakallt nem:-). Vannak ugyan Varadon is "100 forintos" boltok ahol Lord pengeket es egyhasznalatos borotvakat forgalmaznak, azonban DE-t sehol se kapni.Pedig szerintem lenne ra kereslet Romaniaban.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Lord
« Válasz #66 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 08:42:45 »
cotag- az L6 ugyanúgy merkur fej, mint az Edvin89 mondhatnám ugyanaz.   

Hát igen, csak az elmélet és a gyakorlat gyakran egészen mást mutat. Mint mondtam a Lordot nem ismerem, így nem tudom melyik Merkur vagy Merkur-klón fejhez áll közel. Ámde. Az uj EJ/Muhle fej, ami ugye egy Merkur-klon egeszen mas, mint a kb másfél éve gyártott EJ/Muhle fej, ami szintén Merkur-klón fej volt. Ranézésre a különbség elhanyagolható, csak külsôségekben jelentkezik, gondolhatjuk elsôre. Aztán ha végighuzod az arcodon mindkettôt kiderül mekkorát tévedtél. Hasonlóan egész más élményt ad egy eredeti Merkur fej (mondjuk a HD-n) es az uj EJ/Muhle fej mondjuk az EJ89-en. (Nyilván ez nem kizárólag a fejgeometria mûve, hasonlóan számít a nyél kialakítása és súlyozása is.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #67 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 11:44:21 »
cotag- Teljesen igazad van, de a gyakorlatban ugyebár teljesen szubjektív a téma. Az a "hasonlóan egész más élményt ad" hát azt az egész más élményt már nem hiszem, hogy jól le lehet írni, sőt megfogalmazni sem, kinek és miben lesz az a "más élmény" tényleg más. Ráadásul ugyanaz a borotva és penge is produkálhat a következő nap más és más élményt, mint ahogy azt már oly sokszor tapasztaltuk és mivel minket érdekel ez a téma behatóbban, valószínűleg meg tudtuk fejteni ennek az okát... Azonban nehéz a dolga annak, akinek még nem volt kellő számú készülékkel/pengével habbal, sörtével, és reménytelen bajuszigazítással tapasztalata, ráadásul nem elemezgetni akar, hanem most kell kiválasztania a készüléket. Aki fanatikus lesz, mint Te, az végig fog próbálni jópár darabot, viszont mit tanácsolhatunk annak a szőrtársnak, aki csak egy borotvakészülékben gondolkozik? Semmit, illetve légy fanatikus!? :-) 

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Lord
« Válasz #68 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 15:03:14 »
Nálam ez az egész más élmény azért nem relatív, talán nem pontos a megfogalmazásom. Nálam ez azt jelenti, hogy ugyan mindkettô szépen végzi a dolgát, de míg az egyik semmi iritációt nem okoz, a másik használata után 'leesik' az arcbôrôm. Holott a két borotva nagyjából azonos. Ehhez természetesen mindig hozzá kell tennem, hogy nagyon érzékeny a bôröm, így azok a különbségek, amik másnál esetleg elenyészôek, nálam nagyon is jelentôsek. Szóval nálam az, hogy mindent végigpróbáltam az elmúlt években nem annyira fanatizmus, mint kényszer. Mi sem mutatja jobban, hogy nagyjából egy éve mindenbôl ugyanazt a bevállt formulát használom és csak nagyritkán térek el tôle.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Lord
« Válasz #69 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 17:19:15 »
Nem ismerem a Lord6-ot, de az EJ89 ar-ertek es teljesitmeny viszonylatban is a ma elerheto legjobb borotva velemenyem szerint.

Bocsánat, pontosítanék. Ár-érték viszonyban a Lord nyilván verhetetlen. Inkább azt mondanám az EJ89 akkor megkerülhetetlen, ha valaki prémium kategóriában gondolkodik. (Persze azon is lehetne vitatkozni, hogy egy pár ezer Ft-os DE a prémium kategória-e, de a Lord áraihoz képest feltétlenül az.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #70 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 18:19:32 »
Nálam ez az egész más élmény azért nem relatív, talán nem pontos a megfogalmazásom. Nálam ez azt jelenti, hogy ugyan mindkettô szépen végzi a dolgát, de míg az egyik semmi iritációt nem okoz, a másik használata után 'leesik' az arcbôrôm. Holott a két borotva nagyjából azonos. Ehhez természetesen mindig hozzá kell tennem, hogy nagyon érzékeny a bôröm, így azok a különbségek, amik másnál esetleg elenyészôek, nálam nagyon is jelentôsek. Szóval nálam az, hogy mindent végigpróbáltam az elmúlt években nem annyira fanatizmus, mint kényszer. Mi sem mutatja jobban, hogy nagyjából egy éve mindenbôl ugyanazt a bevállt formulát használom és csak nagyritkán térek el tôle.

cotag- semmi gond, most nem a LORD készüléken megy a diszkurzus, és biztosan igazad van hiszen ez a tapasztalatod, de azért mégis ez a tapasztalat is lehet relatív, mert ez is egy szubjektív egyéni vélemény és nincs alátámasztva úgymond technikailag megfogható bizonyítékkal, csak az, hogy az egyik készülék nálad jobban muzsikál, mint a másik ( legalább is a készüléket nézve és más szempontokkal együtt nem vizsgálva) Az, hogy valakinek irritáció lép fel még mindig 47 függvénynek az együtthatója, nem feltétlenül és kifejezetten csak a készülék felel a hibáért... Természetesen igazad van, ha úgy érzed, hogy Nálad igen, mivel a többi az konstans, de mégis relatív, mivel pl. a másik készüléknél nem ugyanazzal a megszokott technikával kéne borotválkozni (más a fogása, súlya, a pengével befogott élszöge, vagy az éltávolsága)! Tehát a megszokotthoz képest minden... Azzal egyetértek, hogy pont ezért Ő az okozója az eltérésnek.

Ezt könnyen is lehet bizonyítani, a borotválkozás utáni végeredményt tekintve. Tehát adva van egy penge és mondjuk 3 készülék, 2 DE és egy shavette. Ugyebár a shavettel is simán meg lehet 3 féle képpen borotválkozni, akár ugyanazzal a pengével. Irritációmentesen, pontvérzéssel és irritációval (sőt komoly vágásokkal is). A készülék a végeredmény tekintetében, ez esetben egyáltalán nem mérvadó, csak a penge, meg a borotválkozási technika. A DEk-nél csak annyiban más a helyzet, hogy a hibalehetőségeket sokkal kisebb sávba szorították be, mivel csak a tartólap-penge-fedlap síkjában történő érintkezésről beszélünk.  ... gyakorlatilag most ezen a tűréshatáron belül feszegetjük, hogy melyik készülék a jobb, vagy rosszabb a kettő közül, de ugyanitt is fellép a többi 47 faktor, ami miatt ugyanúgy szubjektív, hiszen csak a "hibák" méretét és milyenségét szorítottuk le. Ami még fontos itt, a készüléken a működő márkákat értem, ahol komolyan foglakoztak a precíziós tervezéssel, tesztelték, stb. szóval tudatos technikai felkészüléssel készült. A kínai csodakészülékek amelyek csak a megtévesztésért készültek, természetesen nem veszem bele az elméletbe. Kicsit mélyebben a mérnöki  részletekbe ( itt majd kapok ám mry-től :-) elméletileg egy DE tartólap széle a penge élpontjai és a fedlap széle kb egy síkba esnek. Ha a penge élpontjait a készülék felé tolnánk el, akkor még "biztonságibb" készüléket kapnánk, ugyanakkor jobban az archoz kellene nyomni a tökéletes eredményhez, de ez meg ugyebár egyéb irritációs problémákhoz vezethet. Ha a penge élpontjait pedig kifelé toljuk (akár egy fél centit is, akkor lesz shavette) akkor is meg lehetne találni azt a szöget, ahol kényelmesen lehet a készülékkel borotválkozni, azonban a penge hajlamosabb lesz az u.n belebegésre, ami a rögzítési pontok és az élpontok megnövelt távolsága miatt léphet fel és ezáltal karcolhatja, vághatja a a bőrt. Itt számíthat pl. a pengének az anyaga is. Mindenesetre ez az elmélet megint ott válik szubjektívvá, hogy nem pont az egysíkban elhelyezett fenti 3 alkatrész az optimális mindenkinek... akár egy adott pengével sem, és nagyon 3D-ben kell nézni az egészet, hiszen valójában a borotválkozási technikákat és a mit-miértet sehol sem tanítják, mindenki maga fedezi fel...  Nem kifejezetten lord topik, de ide sikerült :-)   



Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
S625 Nagyvaradon?
« Válasz #71 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 23:40:45 »
Van otletetek hol vehetnek Nagyvaradon Lord S635-os borotvat?Lord pengeket es egyhasznalatosokat lehet kapni "filleres" boltokban, azonban DE-ket nem lattam sehol.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #72 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 00:11:36 »
Szia Lóránd,
sajnos nem hiszem, hogy könnyen fogsz találni Nagyváradon, azonban az S635 az nem egy DE, hanem egy oldaltöltős kétpengés készülék. Gondolom az S625-re gondoltál, az DE. Javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot edrose éltárssal, biztosan szívesen eljuttat egy ilyen készüléket hozzád.   

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Lord
« Válasz #73 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 23:18:52 »
Valoban arra gondoltam:-) Kosz az utbaigazitast, beszelek Edrose-al .Kellemes napot kivanok

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Lord
« Válasz #74 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 16:06:59 »
Túl vagyok a negyedik borotválkozásomon a Lord L6-os készülékkel, melyben a hozzá kapott Platinum pengét használtam. A tapasztalataim kedvezőek, bár elképzelhető, hogy ehhez hozzájárul az is, hogy eddig mást nem használtam. (Kivéve ugyanezt a készüléket egy Astra zöld pengével, ma reggel.)

Legelső alkalommal eléggé féltem a művelettől. Két lépésben szabadultam meg a kb. háromnapos borostámtól (ami esetemben inkább hosszt, mint sűrűséget és erősséget jelent). Néhány apró pontvérzéssel és utána egy kevés irritációval megúsztam a dolgot, de ez utóbbit az első használat számlájára írtam. Viszonylag könnyen ment a dolog, nem kellett nagyon óvatoskodnom vagy ilyesmi.

Második alkalommal ugyanilyen könnyen ment a dolog, ám balszerencsémre az orrom alatt sikerült elvágnom valami nem odaillő dolgot a bőrömön (talán pattanás lehetett vagy ilyesmi), ami aztán olyan durván vérzett, hogy az arcomon lévő hab leginkább málnahabra emlékeztetett utána, és egy kicsit elvette a kedvem a további pepecseléstől.

Harmadjára a két menetet háromra bővítettem, hátha tökéletesebb eredményt kapok, de ez hiba volt: a nyakamat a harmadik menet eléggé igénybe vette, úgyhogy aznap volt némi bőrpír meg viszketés, amit nem ellensúlyozott a kicsivel alaposabb borotválkozás érzése.

Negyedszer aztán visszatértem a két menethez, és noha nem lett babapopsi simaságú az arcom, azért elég jó eredményt kaptam, szinte teljesen irritációmentesen. A vége felé azonban már azt éreztem, hogy a penge nem muzsikál megfelelően, úgyhogy kénytelen voltam megszabadulni tőle.

Néhány gondolat a készülékről, végezetül. Azt leszámítva, hogy egy picit rövidnek érzem a nyelét (mint említettem, nincs összehasonlítási alapom) nekem nagyon tetszik az L6-os. Bár az olcsó kategóriába tartozik, a teljes fém kialakításnak köszönhetően mégis sugároz egy kis exkluzivitást magából, össze sem lehet hasonlítani a hiper-szuper műanyag csodákkal. Nem mondom, hogy sosem veszek másikat (a késekkel kapcsolatban már megtanultam, hogy az élet nem ennyire egyszerű), de biztosan nem azért teszem majd ezt, mert ez funkcionalitásában nem elégíti ki az igényeimet.

(Végezetül köszönet Ednek, akitől a borotvát kaptam. :))

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici