Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 424182 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2115 Dátum: 2015. Március 02. - 18:02:50 »
Nem enged fel csak adott számú usert. Nekem be van állítva és bp5-ben sokszor nem tud rá felmenni a telefon. Külső kerületekben esélyesebb
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2116 Dátum: 2015. Március 02. - 18:28:03 »
Furcsa,mert a kód tulaja is csak ritkán használja telefonon,ráadásul nem a fővárosban.
Mindegy,ami ingyenes (lenne) az nem működik normálisan.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2117 Dátum: 2015. Március 02. - 18:37:22 »
Na, kíváncsiságból csináltam egy Linuxmint 17 DVD-t!

Nem telepítettem, csak megnéztem, netet próbáltam.

Tapasztalatok 10 perc után:
a billentyűzetet angolként vagy egyébként kezeli, tehát z és y felcserélve (minimum, lehet, hogy más is)
a borotvafórumra nem tudtam belépni 6 próbálkozás után sem. Nem tudom melyik karakter nem tetszett neki, mindenesetre a belépési dolgaimban y és z nincs, tehát valami más volt a gond.
A youtube rendesen működött, a Pantera szépen szólt. :)  :borz2:
Amikor elegem lett az ízelítőből, akkor szerettem volna újraindulni win7-ben, persze először láttam a Linux felületét, így gőzöm nem volt, hogyan is kéne átlépnem vagy újraindítani a gépet. Aztán találtam valami kilépési lehetőséget szerencsére egy idő után.
Nos, a leállás helyett kaptam egy blank képernyőt, ahonnan tovább sehova, így maradt a tápkábel kihúzása a gépből.
És persze valahogy alig akaródzott a win7-nek újraindulnia, nem úgy indult, mint szokott, hanem egy jó ideig csak fekete képernyőt láttam (újraindításkor a dvd természetesen már nem volt a meghajtóban).
Szóval ezek fényében nekem valahogy hihetetlennek tűnik, hogy a két os egymás mellett képes létezni.
Maga a Linux felülete végül is jó, bár semmivel sem tűnt jobbnak a win-nél: ikonok, ablakok

Azt hiszem a Linux a legdrágább OS. Mert ahhoz, hogy jól tudd kezelni kell egy csomót tanulni. Az idő meg pénz, ugye...:)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2118 Dátum: 2015. Március 02. - 19:02:53 »
Akkor en biztos nagyon szerencsés vagyok. Nem találkoztam ilyen problémával.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2119 Dátum: 2015. Március 02. - 19:20:16 »
Minden fél évben feljön ez a Linux vs. Win kérdés...  :fetreng: Van aki mindkét oldalon szerencsés, van aki nem.. ;D DE mindig ugyanaz a műsor!!! Most már vagy 20-adszorra, menetrendszerűen... Vegyük tudomásul, hogy ez a témakör is szubjektív! Viszont megegyezés, konszenzus sosincs, mivel nem is lehet!
Most már idegesít olvasni, hogy ki szerencsés és ki nem, illetve ebben az általános témakörben ki szerencsétlenkedik, ki nem... Van aki egyetért?
Ezentúl valaki felhozza Linuxot vs. Win-t, igérem elolvasom, de csak annyit fogok hozzászólni kommentben: -hogy feldobjam a hangulatot- "A f.szom"!  :fetreng: Készüljetek!  ;D

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2120 Dátum: 2015. Március 02. - 19:43:38 »
Minden fél évben feljön ez a Linux vs. Win kérdés...  :fetreng: Van aki mindkét oldalon szerencsés, van aki nem.. ;D DE mindig ugyanaz a műsor!!! Most már vagy 20-adszorra, menetrendszerűen... Vegyük tudomásul, hogy ez a témakör is szubjektív! Viszont megegyezés, konszenzus sosincs, mivel nem is lehet!
Most már idegesít olvasni, hogy ki szerencsés és ki nem, illetve ebben az általános témakörben ki szerencsétlenkedik, ki nem... Van aki egyetért?
Ezentúl valaki felhozza Linuxot vs. Win-t, igérem elolvasom, de csak annyit fogok hozzászólni kommentben: -hogy feldobjam a hangulatot- "A f.szom"!  :fetreng: Készüljetek!  ;D
Az Arko témánál is ez lesz?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2121 Dátum: 2015. Március 02. - 19:50:40 »
Utálom az Arkot! :D

Windowst munkaállomásra, Linuxot szerverre! ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2122 Dátum: 2015. Március 02. - 20:12:17 »
Faszom.
:crazy:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2123 Dátum: 2015. Március 02. - 20:21:37 »
 :borz1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2124 Dátum: 2015. Március 03. - 05:27:07 »
Linux ot otthonra.  :wiggle:
Szerintem a kolléga bent hagyta a live dvd a gépben és ezért nem indolt. Én live usb ket szoktam csinálni multisystem el amin van vagy 3-4 distro és úgy szoktam live ban megnézni. Végén kihúz a gépből és nincs gond indításkor. Szerintem az áramtalanítás túlzott manőver volt.
 ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2125 Dátum: 2015. Március 03. - 10:49:43 »
Aszongya: "(újraindításkor a dvd természetesen már nem volt a meghajtóban)."

Otthonra pedig OSX-et! Meg munkára is.  :wiggle:

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2126 Dátum: 2015. Március 03. - 13:04:22 »
Úgyúgy!  :borz2:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2127 Dátum: 2015. Március 03. - 13:26:16 »
Az a baj, hogy néha már kezdem ezt gondolni én is. Újabb iost is akarnék.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2128 Dátum: 2015. Március 03. - 13:58:19 »
O S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S XO S X!

Semmi más!

10 év win után főképp.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2129 Dátum: 2015. Március 04. - 11:00:27 »
120GB SSD-ben mit ajánlatátok a "value" kategóriában? Nem kell ultragyors, megbízhatóság fontosabb. E kettő között vacillálok:
KINGSTON 120GB SSDNow V300 SATA3 2,5" SV300S37A/120G
TRANSCEND 128GB SSD370 SATA3 2,5" TS128GSSD370

Transcend 2500 ft-al drágább, de sokan megbízhatóbbnak tartják. De bármi érdekel 20e forint alatt/körül. Nyilván backupolva lesz, de olyan helyen üzemel majd ahova nem mindig jutok el gyakran (szüleim más városban), szóval nem öröm ha kipurcan.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici