Szerző Téma: Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények  (Megtekintve 59669 alkalommal)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #45 Dátum: 2014. Március 18. - 20:17:11 »
Orwell 1984 s az Állatfarm, ilyenkor választasok elött kötelező olvasmány!  :bor:

Az a baj, hogy azok nem olvasnak ilyesmit, akikre igazán ráférne.  :(
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #46 Dátum: 2014. Március 18. - 20:34:47 »
Ilyet se!  :fejtor:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #47 Dátum: 2014. Március 18. - 20:38:23 »
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #48 Dátum: 2014. Március 19. - 06:16:33 »
Ők talán ezt ... ::)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #49 Dátum: 2014. Március 19. - 06:26:11 »
Alap tantárgyuk!  :jajne:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Favágó45

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #50 Dátum: 2014. Március 19. - 09:24:06 »
Litkey Farkas: Amerre a szél fúj c. néhány hete megjelent könyvét amint megláttam megvettem, két nap alatt kivégeztem:

Számomra hiányt pótló volt, mert nem tartozom az ún. "vitorlás társadalomhoz" (bár néhány Kékszalag-on részt vettem), de lenyűgöz az, hogy ilyen sokszor képes volt megnyerni ezt a versenyt!

Eleinte azt gondoltam, persze, biztosan irtó ügyes "srác", jók a szponzorai, ez mégis csak egy technikai sport (technika=nagyon sok pénz), de szerintem ha bárki végignézi mondjuk az első tíz-húsz hajót, hát azért azokon is látszik, hogy nem a téliszalámit cserélték parizelre, hogy legyen miből elindulni a versenyen... Sőt néhány hajón egyértelmű, hogy minden évben nyerni mennek, nem pedig veszíteni! Mégis, a csapat eredményei magáért beszélnek.

Máig nem tudtam viszont eldönteni, hogy Litkey Úr miben zseniálisabb a kihívóinál: vitorlázóként vagy hajókonstruktőrként, esetleg csapatépítőként?

Minden tiszteletem mellett viszont állíthatom, hogy biztosan jobb vitorlázó, mint szépirodalmár, de nyilván nem is azzal az elvárással vettem meg a könyvet, hogy egy Márai, Orwell, Merle vagy bármi hasonló író által nyújtott élményben lesz részem. Egy alapvetően önéletrajzi könyv nem is lehet ilyen.

Tudom ajánlani mindenkinek, akit kicsit is érdekel a Balaton Kék szalagja című verseny! Továbbá nagyon tanulságos lehet managereknek vagy bárkinek, akinek fontos egy jó csapatot összerakni. Ő maga mondta egy helyen, hogy eleinte elkövette azt a hibát, hogy a csapatába profi vitorlázókat keresett. Érdekes nem?

Még egy megjegyzés: volt szerencsém összefutni Kenesén, az ő HQ-ben Litkey Úrral, és rám egy kifejezetten szerény, és közvetlen ember benyomását tette, mindenféle sztárallűr nélkül, a számomra rendelkezésre álló információk alapján egy igen pozitív figura, ha szabad ezt mondani!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #51 Dátum: 2014. Április 24. - 12:06:49 »
Jelenleg az alábbi könyvet olvasom:

http://www.libri.hu/konyv/timur_vermes.nezd-ki-van-itt.html

Humoros, és egyben elgondolkodtató, ajánlom figyelmetekbe! :thumbup:
(szerintem)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #52 Dátum: 2014. Április 24. - 13:56:27 »
Még egy megjegyzés: volt szerencsém összefutni Kenesén, az ő HQ-ben Litkey Úrral, és rám egy kifejezetten szerény, és közvetlen ember benyomását tette, mindenféle sztárallűr nélkül, a számomra rendelkezésre álló információk alapján egy igen pozitív figura, ha szabad ezt mondani!

Ezt megerosithetem, egy baratom fia az o vitorlasiskolajukban versenyez evek ota, es csakis ilyesmit hallok toluk.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #53 Dátum: 2014. Április 24. - 14:04:02 »
S ha mar sport es eletrajz: Agassi konyve (Open) egeszen kivalo, nagyon kellemes csalodas. Igen ajanlom a mufaj kedveloinek, foleg, ha kozel a o korosztalya vagy es mondanak valamit a nevek, de meg anelkul is kituno.

Federer konyve viszont egy rakas szurke unalom, egy nemet sportujsagiro irta, semmi sztori, egy nagy kronologikus eredmenyfelsorolas nemi csaladi allapottal kiegeszitve, meg ne vedd.

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #54 Dátum: 2014. Április 24. - 16:19:34 »
Mondjuk az is biztosan sokat hozzátesz, hogy Agassi kimagaslóan a tenisz egyik legszínesebb egyénisége.
Azt az érát nagyon szerettem a teniszben, mondjuk kicsit kibővítve a Borg - Sampras által határolt időszakot.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #55 Dátum: 2014. Június 17. - 21:46:40 »
Sziasztok!

Ajánlásaitokra lennék kíváncsi.

Tucat könyv beleolvasása után szomorúan tettem le egyiket a másik után.
Szavak, mondatok egymás után bugyutábbnál bugyutább történetek.

...talán ezért is fordulok hozzátok, hátha tudtok segíteni, ajánlani pár könyvet ami esetleg végre igazán leköthetne,
 elmélyedhetnék bennük (mind stilisztikailag mind tematikailag).

Legszívesebben olyan könyvet olvasnék ami elgondolkodtató, gondolat ébresztő.
Tudtok ilyet ajánlani?

Jo Nesbo nyelvezete nagyon tetszik, de már elegem van a sok kábszeresből,rendőrből, gyilkosból ;)



Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #56 Dátum: 2014. Június 17. - 21:55:17 »
Sziasztok!

Ajánlásaitokra lennék kíváncsi.

Tucat könyv beleolvasása után szomorúan tettem le egyiket a másik után.
Szavak, mondatok egymás után bugyutábbnál bugyutább történetek.

...talán ezért is fordulok hozzátok, hátha tudtok segíteni, ajánlani pár könyvet ami esetleg végre igazán leköthetne,
 elmélyedhetnék bennük (mind stilisztikailag mind tematikailag).

Legszívesebben olyan könyvet olvasnék ami elgondolkodtató, gondolat ébresztő.
Tudtok ilyet ajánlani?


Kicsit szűkíthetnéd azzal, hogy legalább megadod a témakört :)

Mindenesetre nagy kedvencem:

William Gibson - Neurománc



Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #57 Dátum: 2014. Június 17. - 21:55:48 »
Ez bonyolultabb, mint a borz-kontra coca téma.  :crazy:

Próbálj ki valamit! A legközelebbi könyvtárba nézz be, s kérdezz rá az eladó avult példányokra. Onnan mazsolázz, eszméletlen milyen változatos írásokat lehet ott találni. A kedvencemet találtam meg anno, egy poros polcon, 50Forintért.  ;)
Sheffield-England

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #58 Dátum: 2014. Június 17. - 22:47:10 »
Sziasztok!

Ajánlásaitokra lennék kíváncsi.

...talán ezért is fordulok hozzátok, hátha tudtok segíteni, ajánlani pár könyvet ami esetleg végre igazán leköthetne,
 elmélyedhetnék bennük (mind stilisztikailag mind tematikailag).


Ha jó mondatokat akarsz, akkor szerintem Esterházy, még akkor is, ha sokan utálják, mert úgymond "összelopkodja" a szövegeit. A végén mégis jól összeáll, és pl. a Harmonia Caelestis elég olvasmányos is.
Mészöly meg szerintem igen tömény, ha arra vágynál. Nem is élveztem igazán sose, konkrét történetet sem tudok felidézni tőle.

Külföldiek közül Borges pl. szerintem jó sűrű, elgondolkodtató, de még a nagyon megterhelőn innen. Eggyel könnyebb Llosa, viszont ő meg szeret kavarni az idősíkokkal és a nézőpontokkal (nem mindegyik regényében), de éppen ezért izgalmas.

Hirtelen ezek ugrottak be, ha szétnéznék a könyvespolcon, még biztos találnék ezt-azt, ami nekem bejött.

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #59 Dátum: 2014. Június 17. - 22:58:52 »
Stephen King - A búra alatt.
Ha majd nem lesz eleged a kábszerből, rendőrből, gyilkosságból - mert ezekből van bőven - akkor ezt is elolvashatod. Elgondolkodtató olvasmány, tarsadalomkritikával és kiválló jellemábrázolással.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici