Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 360678 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #150 Dátum: 2010. Június 15. - 08:01:01 »
Penge:

Szig.szalag nem volt (nem szoktam használni, főleg a saját késeken!). Először a saját iszapoló kövével próbáltam, azután sima vízzel, mindkét esetben "ugrált" a kés. Igazság szerint olyan, mintha nem lenne egyenletes a szemcseméret, hanem vannak benne nagyobb szemcsék, amiken "megugrik" a kés.

A héten (szabadidő függvényében) teszek egy újabb próbát, síkolok, aztán meglássuk mi lesz!

MÁS!

Tegnap, mivel amúgy is próbálgattam a Jamescook köveit, előkaptam a kínait is, és az egyik késemet kicsit felfrissítettem rajta. Majd egy hirtelen elhatározástól vezérelve kihagytam a CrOx-os bőrt, és a kő után közvetlenül sima bőrön fejeztem be a mutatványt. Este pedig borotválkoztam egyet ezzel a késsel. Az eredmény:Használható él, bár nem ez volt eddig a legjobb teljesítménye ennek a késnek!

Szóval, ha valakinek van 12K-s kínaija, de nincs krómoxidos fenője, ne csüggedjen, a 12K-s kővel is lehet használható élet varázsolni a késekre! :borz1: 
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #151 Dátum: 2010. Június 16. - 17:23:03 »
Üdv mindenkinek!

Kis szösszenet a kinai 12 K-ról. Gondoltam, csak le kellene tesztelni a nemrég közös beszerzés (köszönet...!) keretében hozzámkerűlt kinai követ. Az áldozat -nem először- a megkövezésre ítélt orosz borotva. (nem hűtlenség volt az ok: úri kedvem tartotta így..) Először a megszokott olajkövet használtam, majd következett a kinai kő...utána finom lentömlő...kis vasoxidos fenés majd a szokásos bőrözés...a kinai kő kivételével minden a megszokott. Utána a szokásos borotválkozás, ahol minden változó azonos volt a régebbiekkel, egyedül az orcám lett öregebb egy-két nappal. A borotválkozás jól sikerült, eredmény szép sima, sérülés pontvérzés, irritáció nélküli. A fenés összességére nem forditottam  20 percnél többet. Szerintem a kő betölti hivatását, jó kiegészitése az alapot megadó durvább köveknek. Köszönet még egyszer a közös beszerzésben közreműködőknek.

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #152 Dátum: 2010. Július 01. - 13:43:52 »
Kis update a Jamescook-féle kőröl:

Minap volt kis időm, hát lesíkoltam! Sajnos, nem néz túl jól ki a helyzet!

Mindkét kő felületén kisebb-nagyobb lukak alakultak ki a síkolás hatására! Kést még nem eresztettem rá, de gyanús, hogy ez így nem lesz jó! Lehet, hogy nem volt egyenletes a nyomás amikor készítették a követ, vagy nem volt homogén az anyag, vagy nemtudom...
Képeket is teszek majd fel, csak /pill el vagyok úszva...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #153 Dátum: 2010. Július 07. - 22:57:25 »
Nem igazán tudom melyik topikba kellene irnom, megprobálom itt:
Próbáltam visszaolvasni de nem igazán jöttem rá mit jelentenek a full hollow, hollow ground, 1/4 hollow, meg hasonló kifejezések, tudna valaki segiteni?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #155 Dátum: 2010. Július 08. - 16:44:57 »
Köszi, kezdem érteni.
Gondolom az átmeneteknél elég szubjektiv a megitélés, pl. a "negyedhomorú" meg a "félhomorú" között  ???

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #156 Dátum: 2010. Július 20. - 23:03:34 »
Valakinek van valami tippje hogy vajon honnan lehetne olyan filcet szerezni ami alkalmas fenőszíj készítésére? Külföldi fórumokon istenitík gyémántos pasztákhoz, és ócsón ki akarnám próbálni én is. Nem baj az se ha szines vagy akármi, csak olyan anyagból legyen, vagy hasonlóból mint a polírkorong.

Ilyesmit szeretnék majd csinálni:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110537981476
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 20. - 23:13:11 írta jenessanyi »
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #157 Dátum: 2010. Július 20. - 23:46:40 »
Szia Sanyi !

Körbenézek bőr és cipőkellék vonalon, ha van ez a merevebb, vastagabb fajta akkor ott fellelhető.

( persze a bogarat bele tetted az én fülembe is   ;D  ;D  ;D )


Reofil


u.i.: Teee kísérletező.....  ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #158 Dátum: 2010. Július 21. - 00:03:25 »
Szörnyű ez a függőség, de ez van :) Az ilyesmit szeretem házilag csinálni, ha mindent készen vettem volna meg ami most van itthon, akkor vagy 50 ezrembe belekerült volna, az fix ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető almar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #159 Dátum: 2010. Július 21. - 09:17:16 »
jenesssanyi!

A Salétrom utcán van egy kárpitos üzlet (a Sellaton bútorbolt mellett jobbra) szerintem ott jó eséllyel találsz!
Bár már rég jártam arra, de ők ilyenben (is ) utaznak.  ;)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #160 Dátum: 2010. Július 21. - 09:34:01 »
Valakinek van valami tippje hogy vajon honnan lehetne olyan filcet szerezni ami alkalmas fenőszíj készítésére? Külföldi fórumokon istenitík gyémántos pasztákhoz, és ócsón ki akarnám próbálni én is. Nem baj az se ha szines vagy akármi, csak olyan anyagból legyen, vagy hasonlóból mint a polírkorong.

Ilyesmit szeretnék majd csinálni:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110537981476

Például nálam. Sajnos elég szűk a választék. Csak 6, 10, és 18 mm vastag van...  :borz2:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #161 Dátum: 2010. Július 21. - 09:52:53 »
Valakinek van valami tippje hogy vajon honnan lehetne olyan filcet szerezni ami alkalmas fenőszíj készítésére? Külföldi fórumokon istenitík gyémántos pasztákhoz, és ócsón ki akarnám próbálni én is. Nem baj az se ha szines vagy akármi, csak olyan anyagból legyen, vagy hasonlóból mint a polírkorong.

Ilyesmit szeretnék majd csinálni:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110537981476

Például nálam. Sajnos elég szűk a választék. Csak 6, 10, és 18 mm vastag van...  :borz2:

Teeee, tee, Zsolt, tudtam mindig is hogy aranybánya vagy! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #162 Dátum: 2010. Július 21. - 10:44:24 »
Van..van..adok is szivesen...de amúgy nem tartom jó módszernek az ilyen nem szabályos geometriáju dolgokon való élezést. Látszólagos dolog, lekerekiti az élet, ad-hoc ad neki egy uj élrendszert, aztán azzal -he életlenedik- már nem tudsz semmit kezdeni.  :borosta: Onnantól Flaschner úrra tartozik...  :-\ Nézzétek meg a Pamacs és Penge blogon a Flaschner műhely fenősziját: azt a q. vastag bőrt egy-egy oldalon Tiz! csavar fogja, és ugy feszitik ki sikba! Nem véletlenűl!  ??? Node csinálok én még magamnak hasonlót...merthogy van ám itthon 5 mm vastag nagyon szép sima talpbőr is....fenek is rajta de az volt a bajom, hogy a vastagsága miatt kézzel nem lehet sikban kifesziteni...de így már igen!  :crazy:

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #163 Dátum: 2010. Július 21. - 16:36:09 »

Sanyi !

Meg is van....

A neve merínoi nemez filc 5mm vastag, és igen kemény felületű filc anyag.( cipő készítéshez használják)

1 kg 5600 Ft, 70 cm széles nagy lapokban van olyan csíkot vágnak amit akar az ember.

Zsolt !

Nem tudom mennyire van ráhatása, egy 0.25 mikronos pasztának + (kemény alapra ragasztva) egy ilyen filcnek az élszögre, szerintem az már inkább csak políroz - bár lehet, hogy igazad lesz -de azért egy próbát megér.....   ;)  ;)


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #164 Dátum: 2010. Július 21. - 18:52:02 »
Persze, persze...nem akarok én itt észosztó lenni.  A véleményem az enyém, nem betonba foglalt nálam sem. Sajnos szakirodalom hiján mindannyiunk kénytelen ujólag saját tapasztalátára hagyatkozni. A' propos...gyér angol tudásomat és a szótárat latbavetve... a fórumra feltett amerikai borotválkozási tanácsadó könyvecskében van valami olyasmi, hogy, ha nem feszitjük eléggé ki a fenőszijat, akkor gyakrabban kell kövön fenni...tehát ennyit kockáztatunk...tényleg belefér. A nemez annak idején egész más...egyébként szintén történelmi/ujra felfedezési célra lett beszerezve, 4-7 éve kilója kb 3-3.5 ezer volt. De van egy másik megoldás is: művészellátóban kapható A5 méretű kb 2 mm-es nemez lap. Ha ugy is sik felületre kell kifesziteni/ragasztani, akkor az szintén megfelel.  Üdvözlettel: longball

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici