Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422151 alkalommal)

Nem elérhető bz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #60 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 21:33:47 »
A Késportálon már átéltem a "káros mellékhatásokat"!
:)

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #61 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 20:46:29 »
Sziasztok!

Szintén a Késportálról...  ;D
A  borotválkozás hagyományosabb formái mindig is érdekeltek, de már évek óta szakállt viseltem. A minap viszont megszabadultam a nagyjától, most meg beregeltem ide...  :borotva:
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #62 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 21:10:22 »
Poe üdv a lejtő tetején!  :borz2:
Tuti jól fogod magad érezni itt és élvezni fogod a "szertartást" is!  ;) Én is jól el vagyok a maradék szőrömmel...  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #63 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 21:12:46 »
Isten hozott!
Jó lesz neked!
De itt nem vagy ám modi, hiába ismerős sok név, vigyázz!   :crazy:

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #64 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 00:08:38 »

De itt nem vagy ám modi, hiába ismerős sok név, vigyázz!

Gondolod rossz leszek?   ;D
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #65 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 07:17:32 »
Üdv Poe,

Jó olvasgatást! :)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #66 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 11:04:16 »
szasz Poe! :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #67 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 08:14:20 »

De itt nem vagy ám modi, hiába ismerős sok név, vigyázz!

Gondolod rossz leszek?   ;D

Ne feledd Poe, egy hevesi bicskás többet ér tíz pesti vigécnél.....  ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #68 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 11:54:02 »
Ne feledd Poe, egy hevesi bicskás többet ér tíz pesti vigécnél.....  ;)
Ha el is felejteném, a búcsúban eszembe juttatják.   :crazy:
Földi-e vagy?
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #69 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 15:44:22 »
Sziasztok,

nemrég regeltem be a fórumba és a kezdőknek szóló részben már írtam is jó pár beszerzéssel kapcsolatos kérdést (amire a kedves fórumtársaktól már válaszokat is kaptam). Rólam annyit, hogy kb 9 év kihagyás után kezdek el újra borotválkozni (addig szakállam volt)  :borotva: . Előkotortam a régi patronos borotvámat, a kb 5 éve lejárt flakonos-fújós habomat (a korábbi Barbon krémemet és pamacsomat sehol sem találtam, valamelyik költözésnek eshettek áldozatul) és belevágtam.

A fórumon olvasottaknak nagy hasznát vettem, mert igencsak érzékeny a bőröm (9 éve emiatt lettem szakállas, mert nem bírtam az állandó kínlódást). Eddig úri huncutságnak tartottam pl. a forró törölközőt az arcra valamint a hosszas előmosakodást forró vízzel (egyszerűen bekentem magam vízzel, krémmel és hadd szóljon...). Most mindkettőt csinálom (mosakodás+kb 2 perc forró törölközővel), és a borotválkozás után egy jó kis hidegvizes öblítéssel (kb 1 percen át)+after shave kombóval zárom a szeánszot. Ezeket az egyszerű szabályokat betartva minimálisra csökkent az irritáció. (Kis piros pörsenések a nyakamon és abból is nagyon kevés, ami az újrakezdés ismeretében egész jó eredménynek mondható, hiszen a bőröm még csak most szokik hozzá újra az ilyen megterheléshez).

Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz, amikor (Október végén) áttérek majd a DE borotválkozásra. Remélem az megoldja a maradék problémáimat is azzal, hogy kevésbé irritálja a bőröm.

A beszerzéssel kapcsolatos problémáim egyébként egy csapásra megoldódtak. A feleségem (az a drága asszony) látva, hogy mit olvasgatok (meg én is beszéltem neki a fórumról, technikákról, meg arról, hogy találja meg nekem a régi ecsetem...) egy csomó mindennel meglepett. Egyik nap hazamentem délután és egy Neroli táskát vettem észre...  :borz2: (véletlenül elöl felejtette). Megnéztem a tartalmát és nagyon megörültem: egy remek Edwin Jagger DE borotva egy csomag Derby pengével, egy jó kis Mühle borzpamacs  :borz1: és egy Trumpers féle rózsaszppan... Öröm és bódottá... Kiderült ugyan, hogy ezeket szülinapra fogom kapni (Október vége), de ez nem kisebbíti az örömöt. Azóta néha megszaglászom a szappant és kíváncsian várom az első találkozásunkat. (És nagyon reménykedem, hogy tényleg megoldódnak a kis piros pörsenésekkel kapcsolatos gondjaim)

Kíváncsian olvasgatom tovább a fórumot és várom az újabb cikkeket a Pamacs és Penge blogon.

Mindenkinek üdv,
Apafej

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #70 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 15:48:28 »
Ejha! Igazán jó ízlésű asszonykád van :) Végigolvashatta a kedvedért az egész fórumot  :borz1:
(esetleg a neroliban segítettek neki :) )

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #71 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 16:25:18 »
Gratulálok az ajándékokhoz és a nejedhez is! ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #72 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 18:01:12 »
Szia apafej! Gratula, és tartsd meg a párod!   :evil:

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #73 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 15:47:20 »
Sziasztok!

A Késportálról keveredtem ide én is, ahogy már sokan előttem; úgy tűnik, a pengéket kedvelő emberek személyiségében más vonalon is sok közös vonás fedezhető fel.

Jómagam egyszerű, olcsó, eldobható borotvákkal és szintén olcsó borotvahabbal kezdtem meg arcom szőrtelenítését, és már az első lépések (vágások) után szomorúan konstatáltam, hogy a borotválkozás korántsem biztos, hogy mindenkinek azzal a mosolygós-jókedvű életérzéssel jár együtt, amelyet a reklámokban szereplő modelleken figyelhet meg a gyanútlan ember. A szőr eltűnt ugyan, de hűlt helyére minden alkalommal égő, viszkető érzés, bőrszárazság és apró kipattogzások emlékeztettek. Igyekeztem hát minél ritkábban végezni ezt a műveletet, és alternatívákon gondolkodni.

Évek alatt számos módszert végigpróbálgattam, a többpengés, ilyen-olyan rugózással ellátott borotvakészülékektől kezdve a különböző elektromos borotvákig, habbal, géllel, aztán arcszesszel, balzsammal, de csak nem szerettem meg a borotválkozás szertartását. Ezek közül leginkább a borotválkozózselé-adagolós, vizesen is használható villanyborotvák váltak be. Ezekkel legalább nem vágtam meg magam, és az irritáció is minimálisra csökkent, ellenben - bár nem a legdrágább készülékkel vérteztem fel magam - meglehetősen költséges mulatságnak bizonyult. Noha három-négy naponta borotválkoztam csak, a zselé gyorsan fogyott, és a készülék teljesítménye is egyre kevésbé volt kielégítő. Ennek következtében tovább tartott a borotválkozás művelete, és egyre zavaróbbá az utána fellépő irritáció.

Hozzám hasonlóan az öcsém is sokat szenvedett a borotvákkal, és bár furfangos módon körszakállt és barkót növesztett, a kezelendő felületek nagyságát csökkentendő, mégis minden alkalom után megtört arccal vakargatta kivörösödött, kipattogott nyakát.

Valójában az ő problémájára kerestem gyógyírt, amikor kíváncsiságból rákattintottam az ide vezető linkre, aztán, ahogy egyre többet olvasgattam, magával ragadott a "rohanó életre" fittyet hányó beretválkozás világa. Olyannyira, hogy rövid időn belül Edrose éltárshoz fordultam jó tanácsért, aztán a tanácsok mellé néhány borotvát is kaptam tőle, így néhány hete magam is a biztonsági borotválkozók táborát erősítem, megkönnyebbült bőrű öcsémmel együtt.

Bízom benne, hogy a hirtelen fellángolás egy hosszú - akár élethosszig tartó - kapcsolattá alakul majd. :)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #74 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 16:10:25 »
Sziasztok!

A Késportálról keveredtem ide én is, ahogy már sokan előttem; úgy tűnik, a pengéket kedvelő emberek személyiségében más vonalon is sok közös vonás fedezhető fel.

Üdv a lejtő tetején!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici