Szerző Téma: Buddel  (Megtekintve 48651 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Buddel
« Válasz #45 Dátum: 2010. Február 21. - 18:52:41 »
Gratulálok nektek Gábor, Cotag! Szuper lett!!!! Nagyon izgalmas formavilág és teljesen összhangban van!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Buddel
« Válasz #46 Dátum: 2010. Február 21. - 19:39:05 »
Koszi Fonti, orulok, ha igy latod! Sokat agyaltam melyik nyelformat valasszam. Nagyon kivancsi vagyok milyen lesz eloben.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 22. - 11:39:41 írta cotag »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Buddel
« Válasz #47 Dátum: 2010. Február 21. - 19:48:04 »
Öejjj... Ez igen! Szép darab Cotag! :o
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Buddel
« Válasz #48 Dátum: 2010. Február 22. - 09:40:26 »
Igazi nyálcsorgatós borotva, nagyon szép lett! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szasza

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Buddel
« Válasz #49 Dátum: 2010. Március 16. - 17:34:40 »
Good to hear. Hope you will give me a feedback, how it shaves and what you think about the handling.

Yesterday I was at a friend of mine in his forge. So I have made 7 new razors blanks. 3 from suminagashi steel and 4 from 1.2210 (silversteel). Hope I will have soon a little time to finish some of them. Here i a photo from me on the airhammer:



Ej de jó az a légkalapács,egy ilyenre fáj  fogam egy jó ideje.
Bocs az offért.
Szasza

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Buddel
« Válasz #50 Dátum: 2010. Március 28. - 22:06:04 »
@fonthunter: ...I think, you not need first a finer finisher, you need more a beginnig stone in the range 1.000. I would stronlgy recommend a Aoto natural water stone. With slurry agressiv and approx. 1.000, with water only finer up to 2.000-2.5000. A soft stone with a good feedback. Fast.

http://www.dick.biz/dick/product/711517/detail.jsf


Gabor thanks for your tipp, today I started it with suggested Aoto! You're right stone is very good!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Buddel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Buddel
« Válasz #51 Dátum: 2010. Március 29. - 11:03:39 »
Nice to hear. If you use a DMT Diamond plate to make slurry, the stone will be longer flat. Otherwise from time to time it is necessary to make it flat again.

Here I want to show my latest razor. It is a halfhollow 5/8 from damascus steel. The handle is from fossil mammoth ivory.







Szia
Gábor

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Buddel
« Válasz #52 Dátum: 2010. Március 29. - 11:36:21 »
Congratulations, Gabor! You created beautiful!  :)

(Ha látni akarjátok Gábor damaszt csodáját, akkor be kell regelni a http://www.shaveready.com -ra)

Thanks for new tipp!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Buddel
« Válasz #53 Dátum: 2010. Március 29. - 21:32:55 »
Gábor,

Thumbs up!

Very nice razor!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Buddel
« Válasz #54 Dátum: 2010. Április 30. - 19:52:54 »
My beautiful Buddel Razor:)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Buddel
« Válasz #55 Dátum: 2010. November 04. - 15:23:04 »
Szolgálati közlemény: valaki érdeklődött Gábornál (Buddel) az állítható tengelycsavarjai iránt. Mivel éppen sérült a keze (jobbulást!!!), nehéz gépelnie, nomeg amúgy is ismétlődő kérés lehet, íme, amit már a német (és a francia) fórumban is közzétett. A linkek működnek, de ha egy németes még le is fordítja az örökkévalóságnak, és beilleszti ide, akkor végképp tökéletes lesz!

http://www.gut-rasiert.de/forum/index.php/topic,858.msg77522.html#msg77522

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Buddel
« Válasz #56 Dátum: 2010. November 04. - 16:21:54 »
Én voltam az érdeklődő. Nem vagyok nagy németes, de azért valahogy kisilabizáltam, hogy mik is kellenek, és hogy mit és hogyan kell csinálni.
Nem tudtam, hogy sérült a keze. Jobbulást! És még egyszer köszönöm a segítséget! :)

Amúgy néztem, nekem kb. 32$ értékben kéne onnan áru, csak az a gáz, hogy ugyanennyi kb. a postaköltség is. :-\
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 04. - 16:31:49 írta toxin »
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Buddel
« Válasz #57 Dátum: 2010. November 04. - 20:29:53 »
Porpáczy Zsolt szokott „onnan” rendelni, és az sem kizárt, hogy van is ilyen kicsi csavarja. Ha kell a kivitelezésben is biztosan tud segíteni.
Amúgy mekkora a tengelyfurat Toxin? M2-es rozsdamentes torx csavarom nekem is van (talán még a menetfúrót sem törtem el), ami 3 mm-es tengelyhez már passzolna. Ha a J.R.Torrey-hez kell, annak amúgy is szerencsés lenne a furatát megigazítani.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Buddel
« Válasz #58 Dátum: 2010. November 04. - 21:40:57 »
Igen a Torrey-hez lenne, bár nagyon vacillálok, mert ez elég nagy kiadás így hirtelen. :-\
Ha Torrey tengelyfuratát kérdezed, akkor arra nem tudok sajnos pontos méretet mondani, mivel elég amorf alakja van a lyuknak. Leginkább egy ellipszisre hasonlít, aminek az egyik átmérője kicsit kevesebb mint 2 mm, a másik kicsit több mint 2,5 mm.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Buddel
« Válasz #59 Dátum: 2010. November 04. - 22:10:14 »
Hát a 60 $ tényleg nagy kiadás lenne erre, azért is írtam, hogy próbálj meg Zsolttal egyeztetni. Ha elérhetőség kell PÜ-ben elküldöm.
B terv: a furatot huzalszikrán korrekten fel lehetne bővíteni 3-asra és akkor már az M2-es csavar is megfelel.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici