Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 146953 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #390 Dátum: 2014. December 15. - 08:49:30 »
Zenithnek van olyen techje eladó :futyul:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerek, technika
« Válasz #391 Dátum: 2014. December 15. - 09:07:37 »

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen készüléket ajánlanátok, ami nem fejnehéz és Gillette Tech kialakítású? Rám tört, hogy vennék egy új készüléket.
A Lord L6-os fejkialakítása nem jött be többszöri próbálkozás után sem.  :borosta:

Előre is köszönöm segítséget  :bow:

Olyan új borotvát nem találsz, ami a Techhez hasonló, az L5-ön kívül. Népszerű a Merkur jellegű fejek használata, illetve az egyéb nehéz fejek készítése, a Tech pedig könnyed, ezért a mai kor nem kedvez nekik.
Tech viszont annyi van, hogy tengert lehetne velûk rekeszteni. Ebay, Vatera, bolhapiacok., stb Az angol Tech fej kissé más, mint az amerikai. Az angol alsó lapja is öntvény, míg az amerikai lemez. Szerintem főbb méreteikben sem egyformák, én az angolra szavazok, nekem az sokkal kellemesebb használatot boztosít.
Kell venni egy NOS alu Techet. :)  :fetreng:

Egyébként sztem. az angol is lemez, legalábbis csak olyat láttam. De a "két réses" és az "alul domborított" Tech fejek eltérnek kissé.

Nekem úgy rémlik, hogy nem lemez, de majd megnézem.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerek, technika
« Válasz #392 Dátum: 2014. December 15. - 09:13:56 »
Zenithnek van olyen techje eladó :futyul:
Már foglaltad, te.... :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #393 Dátum: 2014. December 15. - 09:22:39 »
De lemondok rolla, ha kell neki.

Ismetem az éltársat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #394 Dátum: 2014. December 15. - 09:43:09 »
Én nem vagyok orvos/kineziológus, de az összes dolog amit erről olvastam össze azt mondja hogy a finommozgások jobb, ha az alkarból jönnek, minimális mértékben a csuklóból, ami egyenes, és az ujjakból gyakorlatilag alig. Igen, nekem is furán hangzott, de működik. Írásnál és borotválkozásnál is. Aki gyerekkorában normálisan tanulta meg az írást, és szép kezírása van, vagy a borotválkozásnál eleve, ösztönösen jól csinálja, azt nyilván nem érinti az egész kérdés, örüljön neki.

Mit értesz finommozgáson? Mert szerintem azt kimondottan főként az ujjak végzik. Pl. gitározás, zongorázás, stb.
Hát nem tudom, én is így gondoltam, és máig furának tekintem azt hogy az alkar kell egy csomó dologhoz, de nálam működik, borotválkozás és írás esetén is. Az elsőnél nyilván nincs erről semmilyen szakértői tapasztalat, de az utóbbinál szinte mindenütt ezt olvasom. Az egyik javasolt írástanítási módszer pl az, hogy a gyerek egy vastag zsírkrétaszerű tömbbel "írjon" (inkább rajzoljon) nagy (20-30cm) betűket (pl csomagolópapírra), amíg az idegrendszer ezt megtanulja, és akkor lehet kisebb betűk felé menni fokozatosan. Haj, ha engem így tanítottak volna, nem úgy hogy itt a papír fiam, ez az "a" betű, írj le szépen háromezeret belőle és kész... akkor talán más lenne az írásom.

Szóval, nem értek a tudományos részéhez, nem igazán tudok erről vitatkozni, azért írtam be ide hogy aki akarja kipróbálja borotválkozásnál, semmibe nem kerül. Nekem teljesen más lett, sokkal jobban tudom tartani a szöget (párhuzamosan mozgatni a borotvát), és követni is az arc kontúrjait. Simán el tudom képzelni hogy valakinek meg nem jön be, de nagy kockázat nincs, DEvel senki nem vágja le a fejét :D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #395 Dátum: 2014. December 15. - 10:00:22 »
Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen készüléket ajánlanátok, ami nem fejnehéz és Gillette Tech kialakítású? Rám tört, hogy vennék egy új készüléket.
A Lord L6-os fejkialakítása nem jött be többszöri próbálkozás után sem.  :borosta:
Esetleg próbáld ki a műanyag fekete Wilkinsont. Nem ugyanaz, de könnyű és nem is annyira különböző, emellett nem drága és mindenhol lehet kapni.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Módszerek, technika
« Válasz #396 Dátum: 2014. December 17. - 18:43:02 »
Nem bírom magamban tartani, hogy jártam a múltkor.
Szépen megborotválkoztam.
Fél óra múlva éreztem, hogy még marad valami az áll gödrömben.
Na mondom kiigazítom gyorsan gondoltam, leemeltem az egyik borotvát amiben bic volt. Sity suty mozdulat erre nesze kiszedtem az államból egy jó négyzetcentiméter felületen 1mm mélyen egy darabot az államból.  ....ááááá. Nesze BIC.
Most itt röhög a seb rajtam és gondolkodok, hogyan fogok én holnap értelmesen borotválkozni.  :fejfal:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerek, technika
« Válasz #397 Dátum: 2014. December 17. - 21:06:04 »
Nem bírom magamban tartani, hogy jártam a múltkor.
Szépen megborotválkoztam.
Fél óra múlva éreztem, hogy még marad valami az áll gödrömben.
Na mondom kiigazítom gyorsan gondoltam, leemeltem az egyik borotvát amiben bic volt. Sity suty mozdulat erre nesze kiszedtem az államból egy jó négyzetcentiméter felületen 1mm mélyen egy darabot az államból.  ....ááááá. Nesze BIC.
Most itt röhög a seb rajtam és gondolkodok, hogyan fogok én holnap értelmesen borotválkozni.  :fejfal:
Könnyen. Már sima, nincs gödör. :)  :naughty:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Módszerek, technika
« Válasz #398 Dátum: 2015. Január 02. - 07:45:43 »
De lemondok rolla, ha kell neki.

Ismetem az éltársat.
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat  :bow:
Megnézem Zenith által eladásra kínált terméket, ha még megvan  ;)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #399 Dátum: 2015. Január 02. - 08:05:03 »
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=3446.0


Itt keresd
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető dionysos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Módszerek, technika
« Válasz #400 Dátum: 2015. Január 25. - 20:51:38 »
Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy a frissibe' vásárolt L5 a hozzácsomagolt SC pengével igen gyengén muzsikál? Nem borotvál simára, szinte rosszabb, mint a műanyag Wilkinson. ATG irányban simán akad, elpattog, második borotválkozás alkalmával is, pedig próbáltam már mindenhogy...az előkészítés: 20 perc pofaáztatás meleg vízben, majd szappan vagy krém. Egyikkel se jobb. Mit csinálok rosszul? :nemtom:

Kösz a válaszokat.
Likuko azt kérdezte Nansen mestertől:
- A házamban lakik egy kő. Buddhát szeretnék faragni belőle. Képes vagyok rá?
- Igen, képes vagy rá.
- Tényleg az vagyok? - hitetlenkedett Likuko.
- Nem, nem vagy rá képes - válaszolt a Mester.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerek, technika
« Válasz #401 Dátum: 2015. Január 25. - 21:35:39 »
Sz@r a penge, vegyél normálisat pl.: astra-t

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #402 Dátum: 2015. Január 25. - 21:42:55 »
Az SC nem szokott minőségi hibás lenni, de hirtelen nincs jobb ötletem, próbálj más pengéket is! Ha egyik se válik be, akkor a készülék rossz, vagy a borbély! :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #403 Dátum: 2015. Január 25. - 22:13:30 »
Nekem volt kétféle rossz Lordom is. Simán lehet a penge. A beretva gondolom nem a százas boltbol való kajli Lord.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Módszerek, technika
« Válasz #404 Dátum: 2015. Január 25. - 23:00:52 »
A beretva gondolom nem a százas boltbol való kajli Lord.

Nem mondod, hogy a Lordot hamisítják?   :o

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici