Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 146976 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #435 Dátum: 2016. Október 01. - 11:14:12 »
Nekem is kb ennyi, plusz, amig ázik a pamacs, lefő a kávé.

Tényleg, ennél a közel negyedóránál lejjebb, nem igazán érdemes menni.

Lehet, de az már valami rovására történhetne csak. Szerintem.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #436 Dátum: 2016. Október 01. - 15:57:25 »
Igen, valami csökken. Leginkább talán a komfort. Lejebb tudnám szorítani arconhabosítással, de az nem olyan meleg és szinti pamacs esetén a csöpögés garantált arcon habosításnál. Ügyelhetnék rá, hogy már az első ATG-nél minden tökeletes legyen, de az meg nem elég kíméletes, stb.

És ami a fő: nem is skarok rohanni! :) Sokszor ezért halasztok, akár egy napot is.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerek, technika
« Válasz #437 Dátum: 2016. Október 01. - 19:07:40 »
Igen, valami csökken. Leginkább talán a komfort. Lejebb tudnám szorítani arconhabosítással, de az nem olyan meleg és szinti pamacs esetén a csöpögés garantált arcon habosításnál. Ügyelhetnék rá, hogy már az első ATG-nél minden tökeletes legyen, de az meg nem elég kíméletes, stb.

És ami a fő: nem is skarok rohanni! :) Sokszor ezért halasztok, akár egy napot is.

Add lassabban a vizet, és akkor nem lesz csöpögés. Legalábbis nálam ez megoldás rá.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #438 Dátum: 2016. Október 02. - 08:54:49 »
Ja, próbáltam ilyeneket én is. Nem az igazi.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #439 Dátum: 2016. Október 30. - 13:05:20 »
Szervusztok!
Srácok,a napokban az Astra topikban írtam egy-két hozzászólást...Nos már nem is tudom,melyik éltárs(most lusta vagyok visszanézni,bocsi ;D ) írta,hogy az Astra 901 nem nagyon alkalmas napi borotválkozásra! Akkor gondolkodtam el rajta,hogy létezik ilyen hogy napi használatos DE,meg alkalmi DE?? Mármint persze elvben gondolom,mert ilyen megkötéssel biztos hogy nem forgalmaznak DE borotvát...ez tuti nagyon egyén függő,van aki tényleg elviseli a nap mint nap borotválkozást,meg van aki csak heti 2-3 alkalmat..Nekem a munkám is olyan ami megköveteli a mindennapi szőrtelenítést,de igazából már a pofázmányom is hozzászokott a 20 éve tartó szinte mindennapi szeánszhoz,függetlenül attól hogy az elején még nem DE-t használtam..
Hanem akkor most jön a lényeg:Megboldogult nagyapámat tudom fölhozni példaként,na meg apámat is.....Nekik  az év 365 napja minden reggel a borotválkozással indult!Anélkül ki se mentek az udvarra,nemhogy a munkahelyre..
Akkor most ővelük mi van,meg persze a hozzájuk hasonló régi vágású"öregekkel"???;D
Szerintem értetlenül bámultak volna rám,ha mondom nekik hogy"Kedves Papa,ez a borotva nem alkalmas ám arra hogy napi szinten használjad" :futyul:
Vagy lehet,csak egyszerűen nyakon vágtak volna..."Hülye vagy Te fiam" felkiáltással.. ;D
Hozzáteszem,és sokan közületek még jobban tudjátok az akkori borotva felhozatalt!!  Solunák,Mofém,Tabula,Kasza,Astra,stb...a Gillette már nagyon nagy szó volt...és azért valljuk be,ezek a beretvák azért mondjuk nem egy L6-os kíméletességével rendelkeztek!! :crazy:Vagy lehet hogy voltak"komolyabb márkás készülékek is"csak az akkori egyszerű hétköznapi emberhez azok nem nagyon jutottak el... Egy Soluna talán 8-10 forintba került a 80-as évek közepén,tudom mert nagyapám és apám is használta őket...sőt az én emlékeimben szinte csak a Soluna maradt meg...azt láttam náluk mindig! Persze akkor még a nevét sem tudtam,nyílván felnőtt fejjel tudtam már azt beazonosítani,hogy"Jééé ez a Soluna"ilyen volt az öregemnek  :hat:
Na szóval,erre akartam rávilágítani,hogy a régi időkben bizony mintha jobban szerettek volna és jobban "divatban"lett volna a napi szintű arckarbantartás mint manapság...Ma szinte sok embernek csak nyűg és utálat a reggeli borotválkozás...sajnos.. Tudom,mert a kollegáktól hallom énis eleget!

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Módszerek, technika
« Válasz #440 Dátum: 2016. Október 30. - 13:41:29 »
Nagyapám heti egyszer tolta le Solunával, mert az Astra 901 az túl flancos volt. Jahh és barbon, sörte pamacs, timsó. Néha szárazon.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #441 Dátum: 2016. Október 30. - 13:49:15 »
Nem én mondtam, de tegyünk rendbe mindent!

A nem mindennapos borotva, az nem ünnepit akart jelölni, hanem inkább, tényleg minimum 2-3 napos borostához ajánlott. Ezek az agresszív borotvák, pl. R41/2011-13, utánna valahol a 901. Ezt azért szokják(juk) hangoztatni, mert egy agresszívebb fej, nem tökéletes reknikánál, igen megbolygatja a hámsejteket, s kell ennyi idő a regenerálódásra.

A napi szintet, az éltársak egyöntetű véleményére hagyatkozva, a Tech ( átlag TTO ), a 89-s fejek ( pl. L6 ) adják.

Mondom én, aki évi 365 ( szökőévente +1 ) alkalommal, minden reggel, r41/2011-l ( kimondottan legagresszívebb DE ) borotválkozok. Idén pl kétszer nem azt vettem elő.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #442 Dátum: 2016. Október 30. - 13:57:32 »
Nagyapám heti egyszer tolta le Solunával, mert az Astra 901 az túl flancos volt. Jahh és barbon, sörte pamacs, timsó. Néha szárazon.
Nahát ez az,a módszer hasonló volt nálunk is,csak minden nap...tényleg az elmaradhatatlan timsó :bow:az Astra már nagyon úrias borotva volt az öregemnek is ;D
Ráadásul nekik még esélyük sem volt rá hogy,úgy mint mi(énsem vagyok kivétel :wiggle: ),2-3 kattintás aztán már kezünkben is van Ámerikábóóól a Gillette Adjustable..vagy mi :crazy:
Mi itt próbálgatjuk a borotvákat,kísérletezgetünk velük már-már laboratóriumi körülmények között,gyüjtjük őket,gyönyörködünk bennük,mint Pistike a kirakat előtt karácsonykor;D
Ők meg bementek a Háztartási Bótba,aztán kértek egy BOROTVÁT,csupa nagybetűvel.. :boldog: és azzal elvoltak 20-30évig..akár napi használattal is..
Hhmmm...érdekes ez a világ,de nemkülönben érdekesek az emberek is benne.... :bor:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #443 Dátum: 2016. Október 30. - 14:05:11 »
Nagyapám heti egyszer tolta le Solunával, mert az Astra 901 az túl flancos volt. Jahh és barbon, sörte pamacs, timsó. Néha szárazon.
Nahát ez az,a módszer hasonló volt nálunk is,csak minden nap...tényleg az elmaradhatatlan timsó :bow:az Astra már nagyon úrias borotva volt az öregemnek is ;D
Ráadásul nekik még esélyük sem volt rá hogy,úgy mint mi(énsem vagyok kivétel :wiggle: ),2-3 kattintás aztán már kezünkben is van Ámerikábóóól a Gillette Adjustable..vagy mi :crazy:
Mi itt próbálgatjuk a borotvákat,kísérletezgetünk velük már-már laboratóriumi körülmények között,gyüjtjük őket,gyönyörködünk bennük,mint Pistike a kirakat előtt karácsonykor;D
Ők meg bementek a Háztartási Bótba,aztán kértek egy BOROTVÁT,csupa nagybetűvel.. :boldog: és azzal elvoltak 20-30évig..akár napi használattal is..
Hhmmm...érdekes ez a világ,de nemkülönben érdekesek az emberek is benne.... :bor:

Erre csak azt mondhatom, ha egy étteremben két fogás van, akkor annyiból, ha 15-20 akkor annyiból kell választani, mindenkinek ízlése és pénztárcája mentén.

Jómagam se birtpáoklok tízezernél drágább borotvát, mert nem hiszek benne, hogy annyival jobb.

De ha valaki megteheti, és megkedveli, hát lelke rajta!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #444 Dátum: 2016. Október 30. - 14:08:09 »

Igen igen értelek én,csak akkor régen mikor nem voltunk még így elkényeztetve készülék választékilag,de a helyzet megkívánta a napi borotválást,akkor mi volt??
Akkor sem volt mindenkinek rinocérosz bőre,mint ahogy ma sincs...  :crazy:
Maradt a timsó meg az egésznapos égő pofa??? :boldog:

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #445 Dátum: 2016. Október 30. - 14:13:07 »
Na ezt ugyan hogy csináltam,hogy összegyúrtam kedves "pmol"éltárs,meg az én hozzászólásom???? :crazy:

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerek, technika
« Válasz #446 Dátum: 2016. Október 30. - 14:14:26 »
Ez is változik, mint MINDEN más a világon. Nem igazán értem mi a érdekes benne. Az én nagyapám sima kézmosó szappant habosított a borotválkozáshoz egész életében, és tökéletesen kiszolgálta őt, szerintem a márkáját se tudta a borotvájának... már ha volt neki. Apám meg amint elkezdtek bejönni a 90-es években a többpengés borotvák, a Sensor, aztán a Mach3, azonnal váltott, és soha nem tért vissza a hagyományoshoz. Neki nyűg volt az, ami nekem szertartás. 1 hónapja ment el, és az utolsó hetekben, mikor már nem volt ereje, de zavarta a borosta én borotváltam őt hagyományos módon, és nagyon élvezte. Illetve hát mindketten. Fáradt volt már, és nem bírta volna a bőre a borotvahabot és a sok pengét az arcán. Tehát helyzet is szüli, mikor mi a legalkalmasabb. Eltérőek voltak a szokások akkoriban is, meg mások most is. Ilyen ez az élet minden területén, miért pont egy ennyire szubjektív témában lenne ez másképp? Pmol uram minden nap R41 2011-gyel borotválkozik, én pedig 3 naponta R89-cel, ha meg 1 hét kimarad R41 2013-mal. Aztán lehet pár év múlva én is minden nap R41-gyel fogok. De ha megkérdezünk még 30 embert, az jó eséllyel még 30 féle verziót szülne.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #447 Dátum: 2016. Október 30. - 14:23:40 »
Na ez is igaz...Minden nézőpont kérdése....
Amúgy őszinte részvétem... Nekem sincs már sajna sem a nagyapám és apám sem..

Közben javítottam pmol kollegával "közös"hozzászólásomat.. :bocs:

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerek, technika
« Válasz #448 Dátum: 2016. Október 30. - 14:35:33 »

Amúgy őszinte részvétem... Nekem sincs már sajna sem a nagyapám és apám sem..


Köszönöm, sajnos a rák egy rohadt dolog.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerek, technika
« Válasz #449 Dátum: 2016. Október 30. - 19:01:32 »
Anno férfi felmenőink mind örömmel váltottak DE készülékről egypengés műanyag eldobhatósra.
Nem véletlenül. Könnyebben adott gond nélküli borotválkozást, a penge él is tartósabb volt.
Előtte frankó éles DE penge nyugatról jött, és akik hozzájutottak is spórolósan tovább használták mint ameddig a jó éle kitartott.

Ezért aztán a legtöbben legtöbbször mazohista módon nyúzták magukat az első készülékkel ami a kezükbe került.
Lehet ezen nosztalgiázni. Meg követni is a példájukat. Ha valakinek ez is megfelelő.

Ma több olyan DE borotva van, amit ugyan olyan egyszerű természetességgel lehet használni a mai jobb tuti élű DE pengékkel, mint a régi kíváló egypengés eldobhatókat.
Apósom kb. 15 éve feltankolt Bic egypengés eldobhatóval. Nyár végén kifogyott a készlete. Persze nem kapott sehol olyan minőséget.
Nagy unszolásomra kipróbált pár arcra nyomkodhatós DE készüléket. Volt nagy meglepetés, hogy régen nem ilyen volt.  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici