Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 330679 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1395 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:17:36 »
Annyi kérdésem lenne még, hogy amit a wetshaving oldalon lehet rendelni az a Gold Dollar 208-as típusa. Ahogy olvasgattam teszteket a GD 800-as típusa jobb tulajdonságokkal bír. Ebay-en a 208-as 4000 ft a 800-as pedig 10000. Van valakinek tapasztalata, hogy megéri e a 800-ast inkább?
A 800-as rozsdamentes. Volt olyanom. A szénacélra jobb él fenhető tapasztalataim szerint.


Bowapex azt mondod, hogy a 208-as az szénacél a 800-as meg rozsdamentes? A szénacél jobb tulajdonságokkal bír?
Igen, pontosan ezt mondom. Szénacél pengére jobb él fenhető.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1396 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:20:30 »
Hálás köszönetem, megspóroltál nekem vagy 6000 ft-ot. :)   :hat:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1397 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:24:08 »
Hálás köszönetem, megspóroltál nekem vagy 6000 ft-ot. :)   :hat:

Elköltheted nála élezésre.  :naughty:  :peace:


Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1398 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:30:43 »
Hálás köszönetem, megspóroltál nekem vagy 6000 ft-ot. :)   :hat:

Elköltheted nála élezésre.  :naughty:  :peace:

Szerencsére van barátom aki ért az élezéshez, így ezzel nem lesz gond :D

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1399 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:35:26 »
Hálás köszönetem, megspóroltál nekem vagy 6000 ft-ot. :)   :hat:

Elköltheted nála élezésre.  :naughty:  :peace:

Szerencsére van barátom aki ért az élezéshez, így ezzel nem lesz gond :D
Borotvákat élez? Mert a sima kés élezése azért más. Könnyű elbaxni a borotvakést rossz kövekkel vagy technikával!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1400 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:38:14 »
Azt nem tudom, hogy borotvákhoz ért e de késekhez egészen bizonyos. :) Te egyébként vállalsz élezést?

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1401 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:43:56 »
Azt nem tudom, hogy borotvákhoz ért e de késekhez egészen bizonyos. :) Te egyébként vállalsz élezést?
Igen, én szoktam élezni. Általában ahol egy kés élezése befejeződik, ott kezdődik a borotva élezése :) Grit számban biztosan. Én általában 0,1 mikronos gyémánt pasztán fejezem be a bőrözés előtt, ami kb 60.000grit. Egy kés már 8000grit környékén finishelve is nagyon jónak mondható, de egy borotva 8000grit után még húz. Onnan még van néhány lépcső a végéig :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1402 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 23:17:43 »
Azt nem tudom, hogy borotvákhoz ért e de késekhez egészen bizonyos. :)

Az borotvához kevés lesz. Csak szólok  :futyul:

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1403 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 07:40:10 »
Szerencsére van barátom aki ért az élezéshez, így ezzel nem lesz gond :D

Szoktam én is élezgetni késeim-borotvakéseim is, van is jó finish kövem amit csak borotvához használok, így tudok olyan élt csinálni ami nekem megfelel, de a profin megélezett késtől igen messze van. Szerintem régen sem volt egy borbélynak sem annyi köve, mint most az itteni élezőknek, de: nekik kezükben volt a rutin és volt rengeteg idejük előkészíteni a szőrt (pl. forró vizes törülköző...), egy kezdőnek fontos hogy tökéletes legyen az él, különben nincs visszajelzés, hogy a technikán mit kell változtatni a jobb eredményért. Másrészt akkor arra volt lehetőség: bőr öv katonaságról, meg cigihamuval tuningolt bőr, és hasonlók. Akkoriban egy sárga belga is kincs olt a borbélynak is, ma meg nekem is ott lehet a szekrényben, 5 szappan és nyolc AS mellett. Szóval óvatosan a "megfelel az úgyis, a késre is tud borotvaélt tenni, jó lesz az" szemlélettel, hamár van lehetőség profi minőségre, érdemes élni (él-ni haha) vele. Egy jó élezés után egy pasztás balsával vagy bőrrel, és egy sima bőrrel sokáig elvagy.

De ha wetshaving oldaláról rendelsz kést, az jól meg lesz élezve, azt nehogy odaadd egy kés élezőnek vagy még rosszabb, köszörűsnek! ;)


Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1404 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:26:21 »
Meggyőztetek, nem kontárkodok késesekkel.  :peace: :D Bowapex kolléga kezeire bízom majd a dolgot. :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1405 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:38:14 »
Szerencsére van barátom aki ért az élezéshez, így ezzel nem lesz gond :D

Szoktam én is élezgetni késeim-borotvakéseim is, van is jó finish kövem amit csak borotvához használok, így tudok olyan élt csinálni ami nekem megfelel, de a profin megélezett késtől igen messze van. Szerintem régen sem volt egy borbélynak sem annyi köve, mint most az itteni élezőknek, de: nekik kezükben volt a rutin és volt rengeteg idejük előkészíteni a szőrt (pl. forró vizes törülköző...), egy kezdőnek fontos hogy tökéletes legyen az él, különben nincs visszajelzés, hogy a technikán mit kell változtatni a jobb eredményért. Másrészt akkor arra volt lehetőség: bőr öv katonaságról, meg cigihamuval tuningolt bőr, és hasonlók. Akkoriban egy sárga belga is kincs olt a borbélynak is, ma meg nekem is ott lehet a szekrényben, 5 szappan és nyolc AS mellett. Szóval óvatosan a "megfelel az úgyis, a késre is tud borotvaélt tenni, jó lesz az" szemlélettel, hamár van lehetőség profi minőségre, érdemes élni (él-ni haha) vele. Egy jó élezés után egy pasztás balsával vagy bőrrel, és egy sima bőrrel sokáig elvagy.

De ha wetshaving oldaláról rendelsz kést, az jól meg lesz élezve, azt nehogy odaadd egy kés élezőnek vagy még rosszabb, köszörűsnek! ;)

Az én megbolsogúlt nagyapám,híres borbélymester volt, a falumban és annak héthatárában, mégis éleztetni vitette a késeit.
Pedig neki közel volt a 100 hoz a készlet. Napi 5-15 vendég, egy vendég, egy kés, egy kés, heti egy alkalom.
Ő ezt tartotta.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1406 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 12:24:59 »
Szerencsére van barátom aki ért az élezéshez, így ezzel nem lesz gond :D

Szoktam én is élezgetni késeim-borotvakéseim is, van is jó finish kövem amit csak borotvához használok, így tudok olyan élt csinálni ami nekem megfelel, de a profin megélezett késtől igen messze van. Szerintem régen sem volt egy borbélynak sem annyi köve, mint most az itteni élezőknek, de: nekik kezükben volt a rutin és volt rengeteg idejük előkészíteni a szőrt (pl. forró vizes törülköző...), egy kezdőnek fontos hogy tökéletes legyen az él, különben nincs visszajelzés, hogy a technikán mit kell változtatni a jobb eredményért. Másrészt akkor arra volt lehetőség: bőr öv katonaságról, meg cigihamuval tuningolt bőr, és hasonlók. Akkoriban egy sárga belga is kincs olt a borbélynak is, ma meg nekem is ott lehet a szekrényben, 5 szappan és nyolc AS mellett. Szóval óvatosan a "megfelel az úgyis, a késre is tud borotvaélt tenni, jó lesz az" szemlélettel, hamár van lehetőség profi minőségre, érdemes élni (él-ni haha) vele. Egy jó élezés után egy pasztás balsával vagy bőrrel, és egy sima bőrrel sokáig elvagy.

De ha wetshaving oldaláról rendelsz kést, az jól meg lesz élezve, azt nehogy odaadd egy kés élezőnek vagy még rosszabb, köszörűsnek! ;)

Az én megbolsogúlt nagyapám,híres borbélymester volt, a falumban és annak héthatárában, mégis éleztetni vitette a késeit.
Pedig neki közel volt a 100 hoz a készlet. Napi 5-15 vendég, egy vendég, egy kés, egy kés, heti egy alkalom.
Ő ezt tartotta.

Irigylem a borbélycsalád múltad. :D Maradt egyébként a nagyapától borotvakések? Valami relikvia amiket anno használt? :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1407 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 12:34:26 »
Sajna, otthagytuk az üzletet a nagybáttyámnak, tata halála után, s ő elkótya-vetyélte a nagy semmiért, állítólag, a vége felé, egy felesért adott egy kést, néha kettőt-hármat is.

Már bánom, hogy nem pakoltam ki 16 évesen az egész üzletet.

Láttam a bécsi székét Békéscsabán egy üzletben, mahagóni, fém mechanikás, minden szögben 180°-ig dönthető epedás borbély fotel. Potom egy sörért vihették ki a kapun. Abba csak vendég ülhetett mig nagyapám élt.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1408 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 21:31:39 »
Üdvözlök mindenkit!

Régóta küzdök már a borotválkozással. Amikor borotválkozni kezdtem eleinte az eldobható borotvákat használtam. Na ennek a korszaknak hamar vége az érzékeny bőröm miatt. Kipattogott, begyulladt egyebek.
Nagyon sokféle borotvát kipróbáltam már az elmúlt évek során az ergonómikus hiper-szuperektől, meg így ráfekszik a bőrre, meg ilyen kímélő olyan kímélőtől kezdve rengeteget. Amik ugye nem csak drágák már vételkor is (pl. Gillette Fusion) hanem utána a pengékért is igen borsos árat kérnek. De számomra ami a legmegdöbbentőbb volt, hogy nem jók. Legalábbis nekem. Ugyanúgy 1-1 területen 3-4-5x kell végighúzni 1irányban majdnem mintha eldobható borotvát használnék. Na jó nem annyira gáz azért, de messze nem olyan mint várná az ember. Ráadásul elég hamar elkezdi húzni, tépni a szőrt.
Borotvahabokból és zselékből is kipróbáltam jó néhányat de sok különbséget nem éreztem köztük. Talán a NIVEA Sensitive-je még egész jó volt.

Viszont meguntam a nyűglődést és szeretnék váltani. Keresgélni kezdtem a neten a régebbi borotvák után (elvégre ha nagyapámék idejében jó volt -és nyilván ott is voltak érzékeny bőrüek- akkor miért ne működhetne ez most is.
Így találtam rátok aminek nagyon örülök. Fogalmam sem volt, hogy a "hagyományos" borotválkozás így fennmaradt és ilyen kis kultúsz szerőség alakult ki. :)

Olvasgatva a fórumot, kezdésnek 1DE borotván gondolkozom és látom is, hogy vannak szép számmal eladóak itt a fórumban is, csak nem tudom kezdésnek milyen lenne megfelelő?! Első körben néhány ezer ft-ban gondolkodom.

Láttam itt az eladó topicban egy Parker 22-s borotvát 5e-ért. Az milyen lehet? Nekem megfelelhet?

Mivel nem minden nap borotválkozom (van, hogy csak 3-4naponta) ezért borosta bizony van néha. Ebből kifolyólag ha jól gondolom akkor nekem nyitott kellene és nem zárt.
A pengékkel is bajban vagyok. Mi a különbség a különböző márkák között?

Borotva szappan ügyben is kérnék 1kis segítséget. Azok között mi a különbség?
(Jelenleg ugyanis most már ott tartok, hogy a borotvahabot is elhagytam és sima babaszappant használok. Ez ha csak kb. 2napos a borosta akkor majdnem jobb mint a hab.)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1409 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 22:28:27 »
A klasszik kezdőkészlet a százforintos boltból egy Lord készülék, Lord, Astra vagy bármilyen penge, Figaró vagy Barbon krém. Ez összesen nincs egy ezres, és az első használat után érezni fogod, hogy megérkeztél. Utána lehet költekezni...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici